Cross-cultural cooperation & solidarity – Rumunsko

single-image

Termín konání: říjen 2021 – březen 2022

Místo konání: Iasi, Rumunsko

Program a akce: Evropský sbor solidarity, dlouhodobý dobrovolnický projekt

Přečtěte si prosím infopack.

Máte-li o tento projekt zájem, prosím zamyslete se, jak do projektu zapadáte (viz profil dobrovolníka v infopacku) a vyplňte prosím přihlášku nejpozději do 15. dubna 2021 vč.

Pro to, abyste na tento projekt mohli jet je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Evropský sbor solidarity jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů ESC je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, kapesné, povinné doplňkové pojištění u pojišťovny Cigna, jazykový kurz, místní doprava a cestovní náklady (v případě tohoto projektu) do max. výše €275, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu Evropský sbor solidarity a zařízeno organizátory. 

Téma: práce s mládeží v romské komunitě

Hostitelská organizace: PRO ROMA Association

Úkoly pro dobrovolníka:

Evropští dobrovolníci budou spolupracovat se svými vedoucími, kteří jsou zároveň jednak vedoucími našich cílových skupin, jednak našimi dlouhodobými dobrovolníky. Hlavním práce dobrovolníků bude příprava kvalitních aktivit pro znevýhodněné romské komunity „Ses Bahlui“ a „Tatarasi Barceaus“ včetně začleňování členů těchto komunit do příprav samotných.
 

Možná se ti bude líbit