ESC v Brémách, Německo

single-image

Datum konání: 01.05.2021 – 30.04.2022 (12 měsíců)

Místo konání: Brémy, Německo

Program: European Solidarity Corps, volunteering projects – short-term

Deadline: 2.3.2022

Přihlášky: zde

Hostitelská organizace, popis projektu:

Kulturzentrum Schlachthof e.V. je velká kulturní organizace v Brémách (Severozápadní Německo). Toto kulturní centrum poskytuje prostor pro mladé umělce, hudebníky a herce, aby rozvinula jejich schopnosti například pomocí zajišťování kurzů a workshopů pro děti a mladé lidi v oblastech umění, či poskytování profesionálních pódií pro nadcházející umělce. Naše centrum také často hostí profesionální hudebníky, herce a umělce, kteří přitahují velká množství diváků. Na dvouměsíční bázi pak Kulturzentrum Schalchthof vydává kulturní magazín „Z“ tvořený novinářským týmem.

Naše organizace umístěná v industriální budově bývalých jatek v Brémách také poskytuje profesionální trénink v oblasti pódiové techniky a techniky na pořádání akcí. V zahradě naše organizace organizuje venkovní koncerty a kulturní akce a sousední skatepark je oblíbené místo mezi mladými tohoto města.

Jako dobrovolník by ses stal součástí organizačního týmu, který se rozdělen do menších týmů (divadelní skupina, která pracuje s dětmi, mediální tým, který zajišťuje a hudební tým, který organizuje hudební tábory pro amatérské umělce v Brémách). Kulturní centrum připravuje velké množství akcí — od aktivit zaměřených na změnu klimatu, přes koncerty až po přednášky a výstavy — a zveřejňuje obrázky a videa na Instagram organizace.

Byl/a bys prvním ESC dobrovolníkem v naší organizaci, ale už máme zkušenosti se stážisty a dobrovolníky na jak národních, tak mezinárodních programech a také máme několik lidí v zácviku.

Zaujalo Tě to? Zkoukni Facebook a Instagram našich dobrovolníků.

 

Tvé dobrovolnické úkoly by zahrnovaly…

 • Pomáhání s divadelními workshopy pro velmi mladé děti a mládež
 • Pomáhání s organizací hudebních táborů pro starší děti z různých částí města
 • Podporování mediálního týmu s jejich workshopy a tvořením videí v rámci mediálního klubu
 • Účast v týmu editorů magazínu „Z vydávaného kulturním centrem (v závislosti na Tvých znalostech němčiny a Tvém zájmu)
 • Účast na zákulisních pracích na akcích (pomoc na pokladně či informacích, řešení logistiky, tvorba propagačních materiálů apod.)
 • Tvoření obrázků a videí během akcí a organizování Instagramu a viditelnosti na dalších sociálních médiích
 • Přicházení s vlastními nápady pro malé akce, workshopy, výstavy…

Jak vidíš, máme k dispozici spoustu různých oblastí, do kterých se můžeš zapojit! Každé pondělí se setkáš se svým vedoucím, se kterým si naplánuješ aktivity na následující týden (podle toho, co budeš chtít dělat a podle tvých dlouhodobých plánů a cílů).

Neboj, nepotřebuješ žádné předchozí zkušenosti v oblastech úkolů, které budeš dělat. Důležitější jsou Tvá motivace a odhodlání učit se.

NaturKultur Bremen e. V bude koordinující organizací řešící veškerou logistiku tohoto ESC programu. Budeš ubytován ve vlastním pokoji v bytě se 4 dalšími dobrovolníky.

Brémy jsou město v Severozápadním Německu (asi 500 000 obyvatel) nedaleko od Hamburku a pobřeží Severního moře. Je to pulzující, multikulturní město s velkým množstvím mladých lidí a jak historickým centrem, tak moderními čtvrtěmi.

Jako ESC dobrovolník získáš zdravotní pojištění, měsíční kapesné na jídlo a další výdaje (246€ + 150€). Cestovní náklady budou vynahrazeny do výše odpovídající vzdálenosti, kterou budeš cestovat (pro ČR by maximální výše měla být 180 €).

Budeš podpořen koordinátorem a mentorem, kteří Ti pomohou zažít se do své práce a města Brémy. Také zdarma získáš lekce němčiny o frekvenci 1 hodina týdně.

Jaké je dobrovolničení v Brémách? — video v angličtině

Také můžeš zkouknout náš Instagramový profil @volunteersofbremen

Můžeš se přihlásit, pokud…

 • bydlíš v zemi EU/partnerské zemi
 • … jsi naočkovaný proti nemoci COVID-19 (alespoň 2 dávky vakcínou uznanou v EU)
 • … jsi ve věkovém rozmezí 18—30 let (ke dni začátku ESC)
 • … můžeš komunikovat anglicky a/nebo německy NEBO jsi velmi motivovaný naučit se německy během svého ESC
 • … máš zájem o to, stát se součástí týmu kulturního centra pracujícího s dětmi a mladými lidmi, odhodlaný vyzkoušet své schopnosti ohledně fotografování a správy sociálních médií a přispět s vlastními nápady
 • … miluješ být kreativní a máš vášeň pro tvoření pozitivních změn ve společnosti
 • … jsi otevřená osobnost motivovaná k práci v týmu a s lidmi s různými náboženskými, kulturními a sociálními pozadími

Ve zkratce Ti tento projekt nabídne příležitost stát se součástí opravdu speciální mise v organizaci práce mládeže a uměleckém sektoru, rozvinout dvé umělecké a rukodělné schopnosti a naučíš se používat různé pedagogické přístupy. Také se naučíš využívat vlastních zájmů a schopností pro vytvoření různých projektů a pomáhat s organizací místních akcí, přičemž budeš nacházet cesty, jak pracovat v týmu. A to vše, zatímco budeš žít v novém městě a kultuře plné dalších mladých Evropanů!

Pokud máš jakékoliv další otázky, neboj se napsat Lině na [email protected]

Možná se ti bude líbit