European Generation for the Climate – Francie

single-image

Termín konání: leden–srpen 2021 (data jsou flexibilní, závislá na aktuální epidemiologické situaci)

Místo konání: Lahage, Francie

Program a akce: Evropský sbor solidarity, dlouhodobý dobrovolnický projekt

Přečtěte si prosím důkladně infopack.

Na tento projekt není možné se přihlásit.

Program, akce: Pro to, abyste na tento projekt mohli jet je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Evropský sbor solidarity jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů ESC je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, kapesné 6€ denně, povinné doplňkové pojištění u pojišťovny Cigna, jazykový kurz, místní doprava a cestovní náklady (v případě tohoto projektu) do max. výše €275, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu Evropský sbor solidarity a zařízeno organizátory. 

Téma: ekologie, ochrana životního prostředí, změna klimatu, kultura

Hostitelská organizace:  3PA (Penser, Parler, Partager, Agir – Thinking, Speaking, Sharing,
Acting)

Dobrovolnické pozice:

  1. Mediátor ekologické transformace: Na této pozici budeš propagovat veřejně prospěšné práce jako metodu, pomocí které může mládež získat pracovní zkušenosti. Před zahájením samotné dobrovolné činnosti v oblasti veřejně prospěšných prací stráví dobrovolník 3 dny studiem teorie této dobrovolnické strategie a 2 dny praktickým výcvikem.
  2. Dobrovolník pro organizaci kulturních aktivit v komunitní kavárně: Sdružení La Maison de la Terre organizuje celoročně víkendové kulturní aktivity (koncerty, divadelní představení, animační programy, tematické večery…) v budově statku z 15. století nacházejícím se ve vesnici Poucharramet, 40 km jižně od Toulouse.
  3. Dobrovolník pro festival AGITATERRE: AgitaTerre je festival představující kroky k ekologickému a udržitelnému rozvoji naší společnosti. Sedmý ročník tohoto festivalu se bude konat v září 2020 ve vesnici Poucharramet, 40 km jižně od Toulouse.
  4. Dobrovolník v zahradě BORDENEUVE: Sdružení 3PA vlastní zahradu s rozlohou 5000 m2 pro výzkumné a výukové účely. Tato zahrada slouží jako podpora vzdělávacích aktivit pro všechny návštěvníky bez omezení věku, životní či sociální úrovně. Dobrovolník se bude účastnit tréninkových akcí zaměřených na principy udržitelné ekonomie a obchodu, bude pomáhat s projekty ekologického stavebnictví a dřevozpracovatelského průmyslu, a vykonávat různé pomocné práce v zahradě.

Požadavky na dobrovolníka: 

  • být ve věku 18-30 let
  • zajímat se o environmentální problémy (změna klimatu) 
  • chuť učit se novým věcem 
  • prohloubit své znalosti v oblasti neformálního vzdělávání (možnosti a výhody)
  • chtít poznat nové kultury, zvyky, jazyky a sdílet své zkušenosti s ostatními

Dotazy ohledně tohoto projektu či ESC celkově směřujte na [email protected]

Podmínky pro ESC dobrovolnictví zde. Podívej se do galerie na fotky z předchozích ročníků! 

Možná se ti bude líbit