KAIZEN Youth for Health – Řecko

single-image

Termín konání: květen – červenec 2022

(aktivita trvá 75 dní, například tedy: 1. květen – 15. červenec 2022, 2. květen – 16. červenec 2022, 3. květen – 17.červenec 2022)

Místo konání: Soluň (Thessaloniki), Řecko

Program a akce: Evropský sbor solidarity, krátkodobý dobrovolnický projekt

Přečtěte si prosím infopack, informace o projektu na ESC portále, podrobné informace o aktivitě a týdenní program.

Máte-li o tento projekt zájem, prosím zamyslete se, jak do projektu zapadáte (viz Profil dobrovolníka níže) a vyplňte prosím přihlášku co nejdříve!

Pro to, abyste na tento projekt mohli jet je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Evropský sbor solidarity jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů ESC je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, kapesné, povinné doplňkové pojištění u pojišťovny Cigna, jazykový kurz, místní doprava a cestovní náklady (v případě tohoto projektu) do max. výše €275, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu Evropský sbor solidarity a zařízeno organizátory. 

Téma: práce se znevýhodněnými/handicapovanými mladými lidmi, umění a kultura, sport, integrace

Hostitelská organizace: ESAI EN ROI Cultural Organization of Macedonia – Thrace

Profil dobrovolníka (koho hledáme):

  • má zájem o podporu postižených lidí v kariérních výzvách, budování jejich společenskosti, schopnosti sebehodnocení;
  • je ve spojení s komunitou postižených osob (postižený příbuzný, studium ve speciálním vzdělávání, má zkušenosti s prací pro postižené lidi, má vysokou motivaci pro podporu postižených);
  • má vazbu na systém zdravotnictví pro uplatnění výstupů z projektu;
  • dokáže čelit problémům s učením, zajímá se o umění či sport.
 

Úkoly pro dobrovolníka:

Obecně se věří, že vzorce chování hrají při hodnocení kvality života zásadní roli. Našim cílem je zvýšit kvalitu života jednak postiženým a znevýhodněným lidem (pomocí jejich začlenění do krátkého projektu zaměřeného na ochranu životního prostředí), jednak dobrovolníkům (kterým představíme základní principy kvality života).
 
Naši dobrovolníci s omezenými příležitostmi budou spolupracovat se znevýhodněnou a postiženou mládeží a dalšími mladými lidmi s potenciálem ve sportu, umění a ekologii. Společně se tak naučí, jak organizovat a podporovat aktivity spojené s inkluzivní kulturou. V krátkém procesu dobrovolnictví mimo jiné vytvoří Facebookovou komunitu pro sdílení zkušeností, nápadů a naděje v digitálním světě, což je současná
praxe pro udržování kontaktů a sdílení názorů.
 
Kulturní organizace ERRcomt (Esai en Roi Cultural Organization of Macedonia — Thrace) by měla dobrovolníkům zajistit sportovní vybavení, židle, malířské stojany, hudební nástroje, divadelní kostýmy a rekvizity atp. poté, co budou domluveny přesné podmínky týkající se bezpečnosti a údržby těchto zařízení.
 
Na této mobilitě spolupracuje ERRcomt se svými partnery: Výzkumným centrem molekulární medicíny a biotechnologie Konstantinion a Institutem výživových studií a výživového výzkumu, kteří projekt podpoří vysláním svých lektorů. Prezident ERRcomtu je, jakožto člen rady výše uvedených společností, hlavním zprostředkovatelem tohoto partnerství.

Možná se ti bude líbit