Keep Your Prejudices in Media! — Slovensko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 9.—18. květen 2022

Místo konání: chata Magurka, poblíž Banské Bystrice, Slovensko

Věkový limit pro účastníky: 18+

Počet volných míst: 2

Prosím přihlaste se co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete rozpis denních aktivit a popis projektu níže.

Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup na Slovensko (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Otvorená Hra o. z.

Popis projektu:

Aim:
To work with the xenophobia, prejudices and stereotypes by photography and video as a powerful tools that youth workers can use to tackle these issues. Nowadays in situation in ukraine to support youth workers in promotion cultural diversity and understanding by creating photo and video materials for sharing in our public and social media.
 
Goals:
– to develop a common understanding of the concepts of intercultural learning, diversity management, prejudice and stereotyping;
– to understand the concept of manipulation and learn techniques to defend against it;
– to understand the principles of photography and video production, composition and practical application in youth work practice;
– to learn the basic elements of storytelling and to use it in a campaign or other communication strategy in the youth work;
– to create a short video-documentary on a selected topic and present it on public exhibition.
Accommodation and meals:
The whole chalet will be booked only for us, we will stay in 2-, 3- and 4-bed rooms (each room has the own bathroom and toilet). Activities will happen in the conference room or outside, according the weather 🙂
We will arrange the meals according the requirements of the participants (vegetarian, vegan, lactose free etc).
 
Selection of participants:
Requirements: 18+ of age, english speaking on communication level, active in youth work.
 
Covid measures:
We will accept only fully vaccinated participants or those who recovered from Covid within the last 3 months
We will also require the negative test (antigen or PCR) done maximum 24h before departure to Slovakia.
We will cover up to 10,-€ for one test. Please keep the bill.

Možná se ti bude líbit