New E.R.A. — Řecko

single-image

Program, akce: Evropský sbor solidarity (ESC)  skupinová dobrovolná služba (30 dní)

Termín konání: 9. červen—10. červenec 2023

Místo konání: Hopeland, Řecko

Deadline pro přihlašování: co nejdříve

Prosím přečtěte si info-pack. Pokud máte zájem zúčastnit se, prosím vyplňte přihlášku co nejdříve. Prosím do přihlášky uveďte jako svou organizaci EYCB.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste na tento projekt mohli jet je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Evropský sbor solidarity jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů ESC je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, povinné doplňkové pojištění u pojišťovny Cigna, jazykový kurz, místní doprava, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu Evropský sbor solidarity a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (v případě tohoto projektu) ve výši max. €275 z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Účastník musí:

 • Být ve věku 18-30 let;
 • Být zaregistrovaný na portálu ESC (v případě, že máte s registrací problém, řiďte se tímto návodem)
 • Mít zájem o dobrovolnictví a tento projekt;
 • Ovládat angličtinu alespoň na úrovni B1

Hostitelská organizace: Hopeland

Popis ESC dobrovolnické pozice:

Žijte 1 měsíc v Hopelandu, ekologickém místě o rozloze 7 hektarů v jižním Řecku, kde se zaměřují na udržitelnost, a spoluvytvářejte svou vysněnou komunitu s dalšími 14 dobrovolníky z celé Evropy.

Zapojte své ruce, mysl a kreativitu, abyste podpořili pořádání skupinových školení a pobytů, pomohli s vylepšováním místa a spojili se s místní komunitou Hopelandu.

Hopeland – Kontext

Hopeland je vzdělávací ekologická komunita, která se nachází v odlehlé venkovské oblasti v jižní části Řecka. Prostředí je budováno s velkou láskou a (převážně) z přírodních materiálů od dobrovolníků, návštěvníků a hostů, kteří místo navštěvovali posledních 10 let s vizí vytvořit místo, kde se udržitelnost setkává s tradicí, kulturou a osobním rozvojem.

Snem je, aby Hopeland byl místem, které patří obyvatelům, kteří tam v tu danou chvíli žijí. Trvalo mnoho let, než místní komunita Hopelandu pochopila celou myšlenku a sen. Od roku 2017 jsme na místě začali hostit projekty Erasmus+ a to značně posunulo obecné smýšlení v našem okolí.

Profil:

 • 18-30 let ( dne 9. června 2023 nesmí být starší než 31 let).
 • Má chuť se učit, nebo již má znalosti či zkušenosti s tematikou projektu.
 • Nadšený z praktických činností.
 • Ochotný chopit se iniciativy a vytvářet příležitosti pro sebe i společnost.
 • Připraven žít ve venkovském prostředí se základními podmínkami po dobu 4 týdnů.
 • Připraven být vyzván, aby se společně s lidmi z různých kultur spojil a společně vytvořil udržitelnou komunitu.
 • Člověk s jasným plánem a vizí, pokud jde o jeho účast v projektu i po něm.
 • Mimořádnou prioritu budou mít ti, kteří čelí nebo se potýkali s jakýmikoliv životními problémy.

Speciální dovednosti: Hledáme také několik dobrovolníků s mediálními dovednostmi, jako je fotografování a natáčení filmů, pro zdokumentování celé této zkušenosti pro všechny, ale také pro podporu aktivit Hopelandu, digitálního marketingu a propagace.

Možná se ti bude líbit