Paradise is Others — Francie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Bédeille, Francie

Termín konání: listopad 2023. Přesný termín bude oznámen na konci léta 2023.

Český tým: 3 účastníci (ve věku 18+)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack, popis projektu a rozpis denních aktivit. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Francie (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: SolAfrika

Popis projektu:

Cílem kurzu je:

  1. Naučit se některé koncepty lidské psychologie, které vám pomohou být tolerantnější a chápavější k chování a emocím druhých.
  2. Rozvíjet naslouchající a vstřícný postoj, který pomáhá lidem mluvit, vysvětlovat jejich myšlenky a pocity a objevovat sebe sama.
  3. Zdokonalit se v umění mluvit, protože všichni se navzájem ovlivňujeme a to, co říkáme, může mít velký vliv na naše okolí a vztahy.

V dnešní době, kdy jde všechno rychle, kdy jsme zahlceni informacemi, příkazy k tomu být šťastní, láskou a slávou, si myslíme, že je čas obrátit se do svého nitra a najít klid, smysl a svobodu.

Abychom to umožnili, co je lepšího než mít někoho, kdo vám naslouchá? Někdo, kdo vám pomůže se vyjádřit a ponořit se do vašich emocí.

Proto se chceme se sociálními pracovníky podělit o některé dovednosti, které jim pomohou, aby se jejich cílová skupina mohla cítit při mluvení v bezpečí, a které jim umožní lépe porozumět sobě samým.

Tento vzdělávací kurz si klade i další cíle, jako například:

  • Podpora zdravějšího způsobu života prostřednictvím zdravé, organické stravy.
  • Podpora kritického myšlení a aktivního zapojení do skupinové dynamiky.

Metody

Plánujeme používat participativní metody. Účastníci budou aktivní a zapojí se do jakéhokoli úkolu z každodenního života. Budeme také využívat nástroje neformálního vzdělávání na podporu skupinové dynamiky a v navrhovaných workshopech. Každý by tedy měl být schopen rozvíjet své kritické myšlení, analytický smysl a sdílet svůj názor s ostatními. Tímto způsobem podpoříme každou dovednost a znalost, kterou získáme během vzdělávacího kurzu.

Možná se ti bude líbit