Passion for Democracy — Polsko

single-image

Program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 9.—14. květen 2022

Místo konání: Biały Dunajec (poblíž města Zakopane), Polsko. Příjezd je 9. května do Krakowa.

Věkový limit pro účastníky: 18+

Počet volných míst: 2

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím přečtěte si info-pack projektu a rozpis denních aktivit.

Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Polska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Účastnící se země: Polsko, ČR, Řecko, Turecko, Litva, Lotyšsko, Rumunsko, Portugalsko, Itálie, Španělsko 

Hostitelská organizace: Fundacja Rozwoju Podkarpacia dla Mlodych Orzel

Popis projektu:

Seminář „Passion for Democracy“ se bude zabývat otázkou nízké úrovně aktivního občanství a občanské participace mládeže. Jsme odhodláni diskutovat, vyměňovat si zkušenosti a společně hledat řešení tohoto problému. Všichni partneři tohoto projektu se s nadšením podílejí na aktivitách zaměřených na zvýšení úrovně aktivního občanství a občanské participace mládeže. Naše iniciativa bude sloužit jako prostor pro výměnu myšlenek, názorů a podnikání nových iniciativ v této oblasti.

Semináře se zúčastní 29 osob: vedoucích, pracovníků s mládeží, učitelů, zástupců místních samospráv, facilitátorů, koučů a odborníků pocházejících ze 13 zemí a zastupujících 14 partnerských organizací. Tito účastníci mají za sebou prokazatelnou každodenní práci s mládeží. Seminář se uskuteční od 9. do 14. května 2022 v Bílém Dunajci u Zakopaného (Malopolsko).

Realizace tohoto projektu povede ke zvýšení občanské participace mládeže, usnadní příjemcům získání odborných znalostí a zkušeností v této oblasti. Získané znalosti, dovednosti a zkušenosti budou později využity při každodenní práci s mladými lidmi. Bude to mít také pozitivní dopad na rozvoj našich organizací. Veškeré přínosy získané z této iniciativy budou sdíleny a šířeny v rámci našich místních komunit s cílem oslovit širší okruh příjemců. Důležitým výsledkem našeho projektu budou také budoucí akce vyplývající z partnerství navázaných na tomto semináři.

Se všemi účastníky se setkáme v Krakově a z něj zajistíme autobus do místa konání semináře.

Možná se ti bude líbit