Vitality — Itálie

single-image

Program, akce: Evropský sbor solidarity (ESC) — krátkodobé dobrovolnictví (59 dní)

Termín konání: kdykoliv do konce r. 2023

Místo konání: Bergolo, Itálie

Přihlaste se co nejdříve

Veškeré informace vč. odkazu na přihlášku najdete na stránce projektu. Prosím berte na vědomí, že v rámci Vitality dobrovolnictví jsou k dispozici následující dobrovolnické pozice:

 • krátkodobé dobrovolnictví (59 dní). Pokud máte zájem o toto dobrovolničení, prosím zašlete svůj životopis a motivační dopis (obojí v angličtině) na: [email protected]
 • dvě dlouhodobé dobrovolnické pozice (šest+ měsíců): this placement has more activities connected with the management of a didactic permaculture garden

Pro to, abyste na tento projekt mohli jet je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Evropský sbor solidarity jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů ESC je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, povinné doplňkové pojištění u pojišťovny Cigna, jazykový kurz, místní doprava, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu Evropský sbor solidarity a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (v případě tohoto projektu) ve výši max. €275 z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Účastník musí:

 • Být ve věku 18-30 let;
 • Být zaregistrovaný na portálu ESC;
 • Mít zájem o dobrovolnictví a tento projekt;
 • Ovládat angličtinu alespoň na úrovni B1

Hostitelská organizace: Associazione Vagamondo

Popis projektu:

Associazione Vagamondo, based in Bergolo, in the south of Piedmont region, in Italy, is an NGO focused on European mobility and non- formal education. It provides learning and growing opportunities for young people and youth workers.

The name Vagamondo comes from the concept of travel as a powerful tool of self-discovery and personal development: it is through direct contact with cultural and personal differences that identity becomes more visible to every individual; it is coming out of the comfort zone, getting involved in new activities, different than the usual ones, that people can identify room to grow and work on themselves.

This experience may be for you if:

 • You are 18 – 30 years old
 • You are resident in Europe or in a neighbouring country
 • You are available for volunteering for 12 months, beginning on spring 2023
  You want to interact with locals and young people from other countries, directly and online
  You want to practice and improve teamwork skills in a multicultural context
  You want a pause from your daily life, focus on yourself, experiment with new things, and valorize old or new passions to start a new path after volunteering with clearer priorities and newly defined goals
  You want to live for one year in a village, in the countryside and enjoy being surrounded by nature

Možná se ti bude líbit