VITALITY – Itálie

single-image

Termín konání: leden/únor 2022 

Délka trvání: 12 měsíců

Místo konání: Bergolo, region Piedmont, Itálie

Program a akce: Evropský sbor solidarity, dlouhodobý dobrovolnický projekt

Hostitelská organizace: Associazione Vagamondo

Máte-li o tento projekt zájem, vyplňte prosím přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste na tento projekt mohli jet je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Evropský sbor solidarity jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů ESC je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, kapesné, povinné doplňkové pojištění u pojišťovny Cigna, jazykový kurz, místní doprava a cestovní náklady (v případě tohoto projektu) do max. výše €275, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu Evropský sbor solidarity a zařízeno organizátory. Dobrovolník obdrží €150 jako kapesné každý měsíc a €150 příspěvek na stravování.

Téma: pořádání volnočasových aktivit pro děti, mládež i dospělé obyvatele regionu

What is Vitality?

Vitality je projekt Evropského sboru solidarity, který je zaměřen na následující oblasti: 

 • rozvoj venkovné komunitiy v oblastni Alta Langa a Piemont tím, že místním mladým lidem představuje příležitosti pro mezinárodní mobilitu, zhodnocuje místní kulturní dědictví, pečuje o přírodní krajinu a pořádní festivaly a další kulturní akce 
 • projekt poskytuje příležitost ke zlepšení dovedností při práci s mládeží a zapojení se do pro projektů pro mladé organizovaných na místní i mezinárodní úrovni 
 • subjekty zapojené do projektů od organizace Vagamondo a New Wellness Education získají podporu při realizaci svých aktitivit a zároveň inspriraci od dobrolníků programu ESC
 • dobrovolníci budou zároveň pracovat přímo s vybranými obcemi regionu Alta Langa

Podmínky účasti:

 • věk 18 – 30 let
 • kompletní očkování proti Covid-19
 • občan EU
 • být k dispozici po dobu trvání projektu, tj. 12 měsíců – počínaje lednem/únorem 2022
 • znalost angličtiny, zájem i italský jazyk
 • ochotu místní obyvatelstvo a mladé lidi z jiných zemí (ať už naživo či online) 
 • chuť procvičit a zlepšit dovednosti týmové práce v multikulturním kontextu
 • chuť odpočinout si od svého každodenního života, zaměřit se na sebe, objevovat nové věci a vášně
 • začít cestu dobrovolníka
 • chtít bydlet jeden rok na vesnici a užívat si obklopení přírodou

Tento projekt je určen jak zkušených účastníkům výměn mládeže tak těm, kteří se v této oblasti zatím tolik neangažovali. Během tohoto programu se naučít rozvíjet své kompetence pro práci s mládeží a obohatíte se znalosti o jiné zemi, kultuře a životě v zahraničí celkově. 

Aktivity:

Standarní pracovní rozvrh je od 9 do 13 a od 14 do 17, od pondělka do pátku. To se však může měnit v závislosti na aktuálních potřebách organizace (v době festivalu, výměn mládeže a dalších akcí v Bergolu) a může tak výjimečně zahrnovat i víkendy. 

Místní festivaly a kulturní aktivity:

Magistrát města Bergolo pravidelně pořádá festivaly a kulturní akce v oblasti hudby a umění. Úlohou dobrovolníka bude spolupracovat a podporovat organizátory těchto akcí.

Bergolo Digitale

„Digital Bergolo“ is our project that valorizes and shares the local artistic heritage. You will be involved in completing and enriching the portal that includes all the pieces of art spread around the village: the winners of several sculptures and paint national festivals.

Mezinárodní a místní práce s mládeží:

Dobrovolník bude pomáhat hostitelsé organizace Vagamondo při organizování výměn mládeže, tréninkových kurzů a dobrovolnických aktivit ať už přímo v Bergolu či zahraničí. Zároveň bude propagovat mezinárodní příležitosti pro mladé v rámci programu ESC a Erasmus+ se zaměřerním na regiom Piemont a konkrétně oblast Alta Langa. Dobrovolník bude vypomáhat s prezentacemi na středních školách, univerzitách, v organizacích a dalších veřejných a soukromých podnicích, které přispějí ke zlepšení viditelnosti aktivit dané organizace.

Crocetta Farmhouse

Historický statek starý více než 300 let, je sídlem organizace New Wellness Education. Dobrovolník se bude podílet biopěstování a při realizaci dalších akcí ve spolupráci se školami a dalšími organizacemi.

Místní stezky

Spolu s obcí Cortemilia a 15 místními dobrovolníky se Vagamondo stará o čištění lesních stezek v Alta Langa a pořádání místních akcí, které jsou hojně navštěvovány místními obyvateli.

Vlastní projekt: 

Dobrovolníkovi bude nabídnuta možnost realizace vlastního projektu  v souladu s hodnotami a posláním Associazione Vagamondo.

 

Možná se ti bude líbit