Youth Work and Social Integration of Immigrants — Turecko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Edremit, Balıkesir, Turecko 

Ubytování: „Ömür Hotel“ is located in the center of Akçay, a touristic district of Balıkesir province, 200m from the sea. Akçay is located by the sea and is one of the most important touristic cities of the region. 

Termín konání: 20.—28. říjen 2022

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Prosím důkladně si přečtěte info-pack a rozpis denních aktivit. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Turecka (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím sledujte aktuální opatření (nutnost testů, karantény, atp.) pro návrat do ČR ze zahraničí na stránkách MZV zde.

Hostitelská organizace: Esenler Genclik ve Spor Kulubu (Esenler Youth and Sport Club Association)

Popis projektu:

Projekt se zabývá problémy sociální a kulturní soudržnosti a návrhy řešení pro ty, kdo hledají azyl a mladé uprchlíky v evropské společnosti. Zaměříme se na problémy porozumění, analyzování a zapojování evropských komunit a kultur, ve kterých se tito mladí lidé nachází. Tyto problémy je třeba řešit k dosažení harmonie ve společnosti. Na jedné straně máme žadatele o azyl a uprchlíky, na druhé straně mají místní komunity v Evropě problém s jejich přijetím, rostoucím rasismem a předsudky. Naším cílem je poskytnout kvantitativní a kvalitativní změny na obou stranách v oblasti kulturní, sociální, vzdělávací a ekonomické.

Klademe si za cíl zvýšit schopnosti, kompetence a povědomí obou skupin v souladu s potřebami harmonie a spolu soužití. Chceme dosáhnout dlouhotrvajících cílů zahrnutím mládeže a dosáhnout efektivnějších výsledků skrze zlepšení schopnosti společnosti a aktérů pro místní komunity.

Účastníci projektu a partnerské organizace si připraví diskusi, workshopy a prezentace založené na výzkumu v jejich zemi během přípravné fáze. Hlavní aktivity projektu budou zahrnovat pozorování, semináře a učení se aktivit z jiných zemí. Přístupy místních komunit v Evropě k žadatelům o azyl a uprchlíkům budou analyzovány skrze skupinovou práci.

V Evropě budou probíhat tréninkové aktivity o rostoucím rasismu a způsobech boje. Aktivity budou souviset s mezikulturním učením, sociální komunikací a kulturní rozmanitostí. K rozebrání identifikovaných problémů a potřeb budou vedeny skupinové diskuze. Účastníci budou mít možnost naplánovat svůj vlastní učící proces a hodnotit své úspěchy pomocí denního hodnocení, zpětné vazby a studiích o povědomí Youthpassu.

Profil účastníka:

  • jeden účastník bude uprchlík nebo imigrant ve věku 18-30 let
  • jeden účastník bude z migrantského prostředí
  • jeden účastník bude pracovník s mládeží aktivně zapojený do mládežnických aktivit
  • jeden účastník bude zapojen do chodu mládežnické organizace

Možná se ti bude líbit