Měníš svět k lepšímu? Nebo víš o někom, kdo tak činí? Tak neváhej a přihlaš nebo doporuč projekt do Cen udržitelného rozvoje!
Naše planeta se potýká s obrovskými ekonomickými, sociálními a environmentálními problémy. V září 2015 přijaly všechny členské státy OSN 17 Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals – SDGs), které mají tyto problémy do roku 2030 vyřešit. Plán, jak do roku 2030 zlepšit podmínky a kvalitu života pro všechny lidi na světě, nikoho nevyjímaje. SDGs jasně definují svět, ve kterém chceme žít.
Přestože jsou SDGs (Sustainable Development Goals) určeny pro potřeby vlád, cílem je do jejich plnění zapojit co největší počet firem, organizací i jednotlivců. Ceny SDGs jsou skvělou příležitostí pro velké globální firmy, ale i malé a střední podniky z regionu včetně neziskových organizací, škol i měst, aby ukázaly, jakým způsobem pomáhají svým podnikáním a činností aktivně naplňovat principy udržitelného rozvoje.
Česko se stalo vůbec první zemí, která začala prospěšné aktivity naplňující takzvané Cíle udržitelného rozvoje OSN (neboli Sustainable Development Goals) oceňovat. Letošní ročník Cen SDGs však přináší několik novinek. Vybrané projekty budou mít možnost zapojit se do Akcelerátoru Cen SDGs. Nově budou také oceněny projekty, které bojují se změnou klimatu. Ceny doprovází kampaň Jana Saudka Naše planeta.
Deadline pro přihlašování projektů: 30. červen 2020
Kde projekt přihlásit? Na webových stránkách www.globalnicile.cz.
V jakých kategoriích se soutěží? Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader a Reporting. Součástí Cen SDGs je navíc cena České rozvojové agentury za významný přínos k naplňování cílů a principů zahraniční rozvojové spolupráce a nově také speciální Ocenění zodpovědného využívání technologií při naplňování SDGs, jehož partnerem je společnost Google.
Cíle udržitelného rozvoje:
- Společný plán pro lepší svět, ke kterému se zavázaly všechny členské státy OSN včetně Česka.
- 17 Cílů udržitelného rozvoje definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká.
- Do roku 2030 tak nejen státy, ale i byznys, neziskové organizace či jednotlivci společně pracují na snížení chudoby, nerovností, zlepšení přístupu ke vzdělávání a technologiím a na ochraně planety před změnou klimatu. Vytvoření lepšího světa pro nás pro všechny.
Co získají vítězné projekty?