Citizens in Action — Portugalsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Quinta De Santana, ostrov São Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko

Termín konání: 11.—18. březen 2024

Český tým: 5 účastníků (ve věku 18—30 let) +1 group leader (ve věku 18+)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €530 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: Pro Active Azores

Popis projektu:

The “Citizens in Action” project arises from the urgent need to involve citizens in our community and promote a culture of civic responsibility. Through this project, we aim to empower local residents to actively participate in local governance, make informed decisions and get involved in solving community problems.

Our aim is to strengthen ties between citizens and local institutions, fostering a more united and involved community. We believe that by empowering citizens to be active agents of change, we can improve the quality of life in our community and strengthen our local democracy.

The objectives of the Citizens in Action project are therefore:

  • Raise awareness and involve citizens in local governance and decision- making.
  • Promote a culture of civic responsibility and active participation in the community.
  • Implement workshops and non-formal education sessions to empower citizens to solve local problems.
  • Strengthen collaboration between local organisations and foster cooperation in youth policies and community development.

The “Citizens in Action ‘’ is a project of Pro Active Azores, a youth association that promotes active citizenship and development in our community. Our  aim is to awaken and nurture civic participation among local residents.

Možná se ti bude líbit