Health Common Good — Řecko

single-image

Program, akce: Evropský sbor solidarity (ESC)  skupinová dobrovolná služba (30 dní)

Termín konání: 11. červenec—11. srpen 2023

Místo konání: Hopeland, Řecko

Deadline pro přihlašování: co nejdříve

Prosím přečtěte si info-pack. Pokud máte zájem zúčastnit se, prosím vyplňte přihlášku co nejdříve. Prosím do přihlášky uveďte jako svou organizaci EYCB.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste na tento projekt mohli jet je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Evropský sbor solidarity jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů ESC je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, povinné doplňkové pojištění u pojišťovny Cigna, jazykový kurz, místní doprava, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu Evropský sbor solidarity a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (v případě tohoto projektu) ve výši max. €275 z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Účastník musí:

  • Být ve věku 18-30 let;
  • Být zaregistrovaný na portálu ESC (v případě, že máte s registrací problém, řiďte se tímto návodem)
  • Mít zájem o dobrovolnictví a tento projekt;
  • Ovládat angličtinu alespoň na úrovni B1

Hostitelská organizace: Hopeland

Popis ESC dobrovolnické pozice:

S potěšením vám oznamujeme, že byla vyhlášena nová výzva pro účastníky v rámci našeho projektu “ Health Common Good“, Volunteering Teams in High Priority Areas!

V letošním roce se projekt zaměří na zvyšování povědomí o tématu duševního zdraví a začleňování zranitelných skupin v odlehlých oblastech, konkrétně dětí a starších osob.

Jmenuje se „Health Common Good“ a je to poutavý projekt, na který se velmi těšíme.

Několik slov k projektu:

Cíl:

Aktivní zapojení dvou nejvíce postižených sociálních skupin Covid-19, vytvoření dvou dobrovolnických týmů, které se budou věnovat a vytvářet příležitosti pro obě skupiny: seniory a děti. Každý tým bude usilovat o začlenění a občanskou angažovanost příslušné cílové skupiny prostřednictvím praktických činností, uměleckých a jiných volnočasových aktivit.

Konkrétně se jedná o následující témata projektu:

  • Tým 1: Zapojení starších osob a vytvoření aktivit pro ně zaměřených, aby se aktivně zapojili do společnosti.
  • Tým 2: Zapojení dětí a vytváření aktivit pro ně zaměřených, aby se aktivně zapojili do společnosti.
    • [extra] Vytvoření udržitelné, dočasné, ekologické komunity složené z účastníků dobrovolnických týmů, která jim umožní zažít a objevit alternativní, udržitelný životní styl.

Každý tým bude mít 12 členů.

Možná se ti bude líbit