Healthy Body, Healthy Mind — Maďarsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Balatonlelle, Maďarsko

Termín konání: 7.—17. srpen 2022

Prosím důkladně si přečtěte info-pack a obsahové info k projektu. 

Hostitelská organizace: Fiatalok az Élhető Környezetért Egyesület

Report z projektu: 

Projekt „Heatlhy body, healthy mind!“ proběhl v termínu 7. 8. – 17. 8. 2022, v maďarském Blatonlelle v ubytování přímo u jezera Balaton.  Hlavním tématem této výměny mládeže byl sport, ale věnovali jsme se i dalším tématům spojená se zdravým a aktivním životem a venkovními aktivitami.

Cílem tohoto projektu zvýšení povědomí o venkovních aktivitách, důležitost tělesného a duševního zdraví, zmírnění stresu a toho, jak životní prostředí nebo jiné faktory, jako např. postižení, ovlivňují možnosti člověka atd. Neodmyslitelnou součástí bylo také seznámení se s odlišnými kulturami a pochopení jejich rozdílnosti, a v neposlední řadě také procvičení angličtiny při komunikaci v anglickém jazyce.

Tento projekt pořádala hostitelská organizace z Maďarska. Projektu se zúčastnilo celkem z 35 účastníků z 5 různých zemí – z Maďarska, Severní Makedonie, Bulharska, Rumunska a samozřejmě z České republiky.

Jako na každém projektu jsme začali seznamovacími hrami, abychom navodili přátelskou atmosféru, seznámili se a prolomili ledy. Tahle část se mi moc líbila, protože byla vedena zábavnou formou a myslím, že si ji všichni užili. Po seznamovacích hrách a prolomení ledů jsme se konečně více zabývali tématem projektu – sporty a zdravý životní styl.

Aktivity byly různé. Hráli jsme různé hry na táborový způsob, tančili, a dokonce jsme měli i aktivitu zaměřenou na meditaci a mindfulness. Nejvíce mě bavila hra, kterou si pro nás připravil Makedonský tým. Hra spočívala v tom, že jednotlivé týmy museli pomoci různých hádanek najít poklad. 

Každý večer poté následoval Intercultural night, kdy každá země představila své zvyky, tradiční tance a jídlo. Veškerý volný čas jsme strávili buďto v Balatonu nebo u Balatonu na pláži.

Díky tomuto projektu jsou mi lidé ze zúčastněných zemí mnohem bližší, protože vím, že máme mnoho společného. Pobyt jsem si ještě o den prodloužila, takže jsem stihla ještě navštívit Budapešť.

Chtěla bych zároveň poděkovat EYCB za vyslání na tento projekt, za příležitost a podporu ve výjezdu za hranice, děkuji též hostující organizaci i dalším partnerským organizacím, které se na realizaci výměny mládeže podílely. Samozřejmě děkuji i všem ostatním účastníkům za skvělou atmosféru a pohodu v průběhu projektu.

                                                                                                                                Eliška Michalcová

Možná se ti bude líbit