Leadership in the Spotlight — Maďarsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Balatonszárszó, Maďarsko

Termín konání: 5.—13. listopad 2023

Český tým: 2 účastníci (ve věku 18+)

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: MeOut Group

Report z projektu:

 Tréninkový kurz, který pořádala organizace MeOut Group se konal ve dnech 5.11.-13.11. 2023 v maďarském letovisku Balatonszárszó vzdáleném 130 kilometrů od Budapešti a téma tréninkového kurzu bylo: Obrácení pozornosti na vůdcovství. Na projektu se sešlo 22 účastníků z Albánie, Rumunska, Slovenska, Chorvatska, Bosny, České republiky a domácího Maďarska. Celou dobu projektu nás provázela velmi zkušená a zábavná trenérka Katja. Organizace MeOut Group a její perfektní „šéfka“ Eszter pro nás nachystali úžasný týden plný všech možných informací a her. Ubytovaní jsme byli na pokojích po 2-3 lidech a ubytování bylo velmi příjemné a dostačující, jídlo bylo přímo úžasné.

První den projektu byl zaměřen na seznamování se všech účastníku projektu formou team buildingových aktivit a na večer byla v programu intercultural night,kde každý národ prezentoval většinou své jídlo a pití ale někteří z účastníků i tancovali vlastní národní tanec. V týdnu pro nás Eszter přichystala výlet do Budapešti, nebo bylo možno si vypůjčit kola a projet se po okolních cyklostezkách, ale hlavně jsme se dozvěděli plno nových a užitečných informací od Katji o různých teoriích vůdčích schopností, poznávali kompetence, které jsou potřebné k vedení projektů, které mají pozitivní dopad na společnost. Prošli jsme si hlubší týmovou prací a naučili se oslovovat různé skupiny. Odhalili jsme jak řešit konflikty konstruktivně. Přednášky a „energizer games“ se odehrávali na břehu Balatonu a naštěstí bylo i krásné počasí. Poslední den  už bylo hodnocení celého projektu, který byl z mého pohledu velmi užitečný pro každého kdo by chtěl v budoucnu uspořádat vlastní projekty a akce, ale také rozvinout své schopnosti vést a pracovat s postoji s cílem provést pozitivní změny v komunitách.

Chtěl bych hrozně moc poděkovat organizaci MeOut Group za možnost zúčastnit se jejich projektu a hlavně Eszter a Katje za perfektně připravený projekt, ubytovaní, jídlo a výlet do Budapešti a dalším účastníkům projektu za skvělou atmosféru, vysílající organizaci EYCB a její koordinátorce Janě Parolkové.

Martin Z.

Možná se ti bude líbit