Meeting Point Saxony VI — Německo

single-image

Termín konání: 2. 5. 2016 – 3. 5. 2017

Místo konání: Drážďany, Německo

Program, akce: Erasmus+, KA1, Evropská dobrovolná služba

Účastnice: Lucie Poláčková

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů EVS je kompletně (ze 100 %) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, povinné pojištění u pojišťovny Cigna, jazykový kurz, místní doprava, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (v případě tohoto projektu) ve výši max. €170 z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Něco o projektu: Jedná se o dlouhodobou EVS. Hostitelskou organizací je Jugend- & Kulturprojekt e.V. Tato organizace pořádá mezinárodní projekty v oblasti kultury a umění a současně prostřednictvím neformálního vzdělávání podporuje rozvoj měkkých kompetencí a dalších dovedností mladých lidí i dospělých. Mládeži také poskytuje příležitosti účastnit se různých seminářů, výměn mládeže, školicích kurzů, konferencí apod., a to jak v Německu, tak v zahraničí.

Navržené aktivity pro dobrovolníky: The volunteer will work in the field of cultural management, project- and event management, association administration and support in fundraising, public relations, (web) communication, supervision of social networks and works which are required in an office on a daily basis as cleaning in the office, take care for association belongings. Organising an effective communication between sending and hosting organisation. Help at developing and expanding the network of the association. Searching for new potential partners. Help at translation and documentation of projects from the hosting organisation.

Možná se ti bude líbit