NOC Vědců (online)

single-image

Chceš si vyzkoušet, jaké je to být vědcem a proniknout do budov, kam se běžný smrtelník nedostane? Tak právě od toho je tu Noc vědců! Letos s podtitulem Člověk a robot. Je robot kamarád nebo nepřítel? Pomocník nebo překážka? Jak robota vnímat? S láskou k vědě, k člověku i k robotovi.

O co jde?

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky laboratoří, kterými návštěvníci proplouvají. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný.

Noc vědců vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005 a jejím posláním je ukázat lidem, že věda není nudná, ale naopak je studnicí zajímavostí a fascinujících úkazů. Jeden den v roce jsou na stovkách míst v Evropě ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny univerzity, vědecká a výzkumná pracoviště, science centra, a další pracoviště, ve kterých se zdarma konají komentované prohlídky, populárně vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty, vědecké show, hudební vystoupení apod. Cílem Noci vědců je bořit mýty o vědcích a vědkyních jako lidech zavřených v laboratořích a ukázat nejširší veřejnosti, že vědci jsou „obyčejní lidé“, kteří dělají práci přínosnou pro každého z nás, dokážou ji poutavě představit, ale také se dovedou bavit.

Do akce se letos zapojuje přes 40 organizátorů z řad univerzit, science center a dalších vědeckých institucí v Česku. 

Kdy?

Akce startuje 27. listopadu a trvá přibližně měsíc (záleží dle měst).

Kde? 

Letos se aktivity konají výhradně ONLINE ve spolupráci s vysokými školami, planetárii a science centry.

Vstupné? 

Všechny aktivity se konají ZDARMA online.

Na co se můžete těšit?

Je připraven nabitý program ve formě záznamů přednášek, workshopů, podcastů, 3D prohlídek nebo i kvízů, omalovánek či testů na doma ke stažení.

 

 

 

Možná se ti bude líbit