SOUTĚŽ Středoškolák roku

single-image

Účastníš se soutěží? Děláš vědu? Sportuješ? Podnikáš? Dobrovolničíš? Zkrátka děláš něco nad rámec povinné školní výuky? Pak je soutěž Středoškolák roku přímo pro tebe.

Deadline pro přihlašovaní: 29. květen 2020

Podmínky soutěže:  student střední školy (i maturant) v České republice (popř. české střední škole odpovídající školy mimo území České republiky) s datem narození po 1.1.1996

Kdo je považován za aktivního středoškoláka?
Každý, kdo se věnoval nějaké aktivitě nad rámec povinné školní docházky. Aktivitu chápej například jako vzdělávání mimo školní výuku, účast v soutěžích, dobrovolnictví, práci na projektech, podnikání, koníčky a mnoho dalšího. Pokud máš za sebou alespoň některou z takových aktivit, tak vítej mezi aktivními středoškoláky.
 
Proč se mám „chlubit“ svými mimoškolními aktivitami a úspěchy?
Věříme, že správně pojatá prezentace vlastních úspěchů je v dnešním světě velmi důležitá. Dobře připravený příběh o tom, co tě baví a čeho jsi dosáhl/a pomůže, ať už se budeš ucházet o zaměstnání, investici do svého projektu nebo třeba vědecký grant. Navíc poznáš stejně akční středoškoláky, kteří ti rozšíří obzory a mimochodem motivuješ i ostatní středoškoláky k tomu, aby se také zapojili do mimoškolních aktivit.
 
Co se hodnotí?
 
1. Počet a rozsah mimoškolních aktivit
Vyber 1 až 10 svých nejlepších aktivit, ať už to jsou dlouhodobé projekty, dobrovolnictví, jednorázová soutěž nebo pořádání akcí.
2. Dílčí úspěchy a vynaložené úsilí
První místo je víc než brambora. Celostátní dopad, víc než lokální. Nemusíš se ale bát pochlubit „jen“ účastí v aktivitách.
3. Pestrost aktivit
Věříme, že na střední je dobré zkoušet aktivity napříč obory. Ale třeba i míchat prezenční a online aktivity, domácí a zahraniční.
 
Jak se hodnotí?
Každý z pěti porotců, bývalých aktivních středoškoláků, nejdříve oboduje aktivity všech soutěžících podle významnosti. Prvních 100 soutěžících s nejvyšším průměrným počtem bodů následně postoupí do dalšího kola, kde už porotci dohromady vyberou nejlepších 65 finalistů. Následuje nejtěžší část hodnocení a to z nejlepších 65 finalistů vybrat 25 „nejaktivnějších“, kteří pojedou na víkendové setkání nejaktivnějších středoškoláků. Během víkendu proběhnou ještě krátké rozhovory s top 25 finalisty, které porotcům pomůžou určit konečné pořadí a vybrat prvních 10 včetně Středoškoláka roku. 
 
Co můžeš vyhrát? 
  • herní konzoli XBox One
  • lístky na konferenci TedX
  • poukázky do knihkupectví
  • předplatné časopisu Forbes
  • další zajímavé ceny..
Pro více informací a přihlášku klikni zde.

Možná se ti bude líbit