Work4Inclusion: Go Deep — Portugalsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Santa Maria da Feira, Portugalsko

Termín konání: 17.—23. duben 2023

Český tým: 4 pracovníci s mládeží (ve věku 18+). Dva účastníci musí čelit omezeným příležitostem (fewer opportunities – seznam těchto je přímo v přihlášce).

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €360 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Portugalska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace:  Red Cross Portugal – CRUZ VERMELHA – DELEGAÇÃO DE SANGUEDO

Popis projektu:

The project aims to respond the problem of social exclusion of young people, a problem at a global level and generating serious effects both for young people and for society in general.

Although we recognize the importance of formal education in the development of young people, we also recognize that it is insufficient in terms of preparing young people for the challenges of today’s world. Non formal education, focused on the needs and goals of young people, thus appears as an essential complement to formal education, as a way of guaranteeing their integral development.

To this end, and as a way of ensuring innovative and quality opportunities for the empowerment of young people, it is urgent to:

Promote the training of Youth Workers (YW), so that they are able to adjust their interventions to the needs of current young people, namely, giving them the opportunity to follow the work carried out in other organizations.

Participants‘ profile:

The TC, Work4lnclusion, aims to improve the work of the YW, so that they create tools, within the scope of the development of young people skills, in order to be able to respond to their needs and life goals.

YW should be able to establish safe learning environments for young people, allowing them to actively participate in non-formal and informal education activities and dynamics.

It’s extremely important to expand the YW s network of contacts, at an international level, as a way of combating the social problems of young people, namely, with regard to their exclusion and lack of participation in active life.

Možná se ti bude líbit