Actors of Change! Fostering Student Activism in Armenia — Arménie

single-image

Program: Višegrádský fond

Místo konání: Jerevan, Arménie

Termín konání: 21.—24. listopad 2021

Účastníci: Kája Týr, Mariia Yermak

Účastnící se země: ČR, Arménie, Slovensko, Maďarsko, Polsko

Hostitelská organizace: Armenian Progressive Youth NGO 

Report z projektu:

Actors of Change! Byla akce v Jerevanu, Arménii, jejímž cílem bylo uspořádat tři přednášky primárně pro arménskou mládež na témata neziskových organizací, aktivismu a nenásilné komunikace.

Po dlouhém letu do Arménie, troše chaosu při hledání taxi a nočním ubytování jsme se uložili ke spánku. Hotel byl velice příjemný, i když v něm asi bylo o něco chladněji, než by bylo ideální. To však bylo kompenzováno místními vynikajícími snídaněmi.

Samotné přednášky se konaly v následujících dvou dnech v místním hotelu v centru Jerevanu, probíhaly v angličtině a účastnili se jich zájemci z řad široké veřejnosti. Mluvili jsme společně o mnohých zajímavých tématech, od projektů Erasmus+, přes sametovou revoluci a protesty na Ukrajině, až po argumentační fauly. Na konci přednášek jsme také připravili Kahootový kvíz o sladké odměny.

Ve volných chvílích jsme pak měli čas na průzkum hlavního města Arménie. Jerevan je skutečně zajímavé město, kde se pojí historické budovy, chudá sídliště, majestátní socialistické stavby (obzvláště budovy metra) a moderní stavby v centru. A jídla v restauracích, které nám zajistila naši skvělí organizátoři, byla skutečně brilantní.

Moc jsem si náš výjezd do Arménie užil a jsem moc rád za skvělou zpětnou vazbu, kterou jsme obdrželi od organizátorů projektu i účastníků přednášek. Doufám, že budu moci zažít podobnou zkušenost znovu!

Možná se ti bude líbit