Broad Perspectives — Nizozemí

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: seminář

Místo konání: Ommen, Nizozemí

Časový rozvrh této mobility:

  • Online assignments,
  • Seminář: 1.—9. červen 2024, Ommen, Nizozemí,
  • Zorganizování místních aktivit (v ČR):  v termínu od června do 15. září. 
  • Follow Up (Check-in Online meeting) – do konce října 2024.

Český tým: 4 účastníci 

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Synchro Foundation

Report z projektu:

V malebném nizozemském městě Ommen se ve dnech 1.-9.6. 2024 uskutečnil seminář pořádaný organizací Synchro Foundation v rámci programu Erasmus+. Tento projekt, zaměřený na téma řešení konfliktů, přilákal účastníky z jedenácti evropských zemí a to: Nizozemska, Estonska, Itálie, Řecka, Bulharska, Rumunska, Severní Makedonie, Španělska, Portugalska, České republiky a Chorvatska.

Seminář zahrnoval řadu interaktivních workshopů, které byly připravovány jednotlivými týmy z různých zemí. Mezi hlavní témata workshopů patřila nenásilná komunikace, asertivní komunikace a práce s emocemi. Každý tým se zaměřil na konkrétní aspekt řešení konfliktů a představil své poznatky a metody ostatním účastníkům. Druhá polovina projektu se věnovala tvorbě edukativních videí v aplikaci Doodle.

Český tým připravil workshop na téma metoda journaling. Tento workshop ukázal, jak nám může napsání dopisu osobě, se kterou máme nevyřešený konflikt, pomoci lépe porozumět svým emocím a myšlenkám, což je klíčový krok k efektivnímu řešení konfliktů. Součástí workshopu byla i meditace a závěrečná reflexe.

Náplní jednoho z večerů byla interkulturní noc. Tento večer nabídl všem účastníkům příležitost představit svou kulturu prostřednictvím jídla, hudby, tance a dalších tradičních aktivit. Účastníci měli možnost ochutnat různé národní speciality, naučit se nové taneční kroky a prohloubit své mezikulturní porozumění.

Tento seminář jsme si všichni užili, odnesli jsme si z něj nové dovednosti, znalosti a  užitečné nástroje k řešení konfliktů. Také jsme navázali nová přátelství a poznali nová místa.

Michaela H.

Možná se ti bude líbit