Burnout in Youngsters — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Manastirea Humorului, near Gura-Humorului city, Rumunsko

Termín konání: 11.—20. srpen 2023

Počet volných míst: 3 účastníci (ve věku 18+)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve, nejpozději do 20. června

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rumunska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Arvis Solutions

Popis projektu:

Young people are eager to make a career and for that they are willing to make many concessions. They give up their free time more easily, they accept to be accessible to employers at any time, they don’t know their own limits, they don’t know how to have patience with themselves and say „no“ sometimes. The effects are very serious: overwork, consumption of harmful foods, drugs or alcohol, anxiety, depression.

On the other hand, despite its harmful nature, burnout is a gradual process, so it can be prevented. Non-formal education represents a chance offered to young people to understand what burnout means and to try to prevent it, with the help of youth workers who, however, need skills in this field.

The main objective consists in the development of the key competencies and skills of 35 youth workers, through a training course carried out with the means of non-formal education, in the field of burnout prevention, in order to increase the quality of youth work and ensure, for young people, a state of mental and physical well-being. The competences of youth workers will be recognized by certifications.

The methods are specific to non-formal education and develop creativity and involvement: knowledge and trust exercises; reflection exercises, PP presentations; open space, round table, group workshops, cafe learning; forum theatre, role playing, simulation; watching short films.

Results:

  • An educational short movie about burnout
  • The blog of the project
  • The course movie

Participants‘ profile: youth workers, civil society activists, teachers, counselors, etc.

Možná se ti bude líbit