Burnout in Youngsters — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Manastirea Humorului, near Gura-Humorului city, Rumunsko

Termín konání: 11.—20. srpen 2023

Český tým: Alžběta Mikesková, Filipp Lomakin, Jana Krejčí

Pro více informací si prosím přečtěte info-pack

Report z projektu:

Projekt Burnout in Youngsters se konal v termínu od 12. 8. do 19. 8. 2023 v rumunském městečku Gura Humorului. Byli jsme ubytováni ve vile obklopené kopci a jen pár minut od malebného kláštera Humor. Tréniknového kurzu se účastnili lidé z Arménie, Gruzie, Řecka, Itálie, Portugalska, Ukrajiny a Slovenska s nejrůznějšími zájmy a zaměřením.

Po úvodním a seznamovacím dnu nás na dva dny navštívila psycholožka, která poutavým způsobem představila problematiku syndromu vyhoření. Večery jsme trávili představováním svých zemí a ochutnáváním místních specialit. Následující den jsme navštívili další jedinečný klášter, Voronet, a pak vyrazili na trek do hor. Další dny jsme trávili skupinovými a kreativním aktivitami zaměřenými na prevenci a řešení vyhoření. Sdíleli jsme své zkušenosti a vzájemně si poskytovali podporu.

Navštívili jsme také místní střední školu, kde jsme mohli o problematice promluvit s žáky. Ti byli z naší rozmanité skupiny nadšení a po skončení programu se stali našimi průvodci po městě. Bavili jsme se o kulturních rozdílech, o životě v našich domovinách, I osobních problémech a nejistotách. Nejen ve mně toto setkání zanechalo obrovskou stopu.

Kurz byl velice intenzivní a osobní, nutil nás podívat se do hloubky našich životů, snů a ambicí, posoudit nakolik se nás nebo našich blízkých tato problematika týká. Zjistili jsme, že vyhoření není jen záležitostí vrcholových manažerů, může potkat kohokoliv a kdykoliv. Osvěta a prevence je tak extrémně důležitá pro jeho předcházení a uchování šťastného a spokojeného života.

Děkuji za příležitost zúčastnit se projektu, pracuji a studuji v sociální oblasti, kde je téma vyhoření velmi aktuální. Těším se, až budu moci techniky a informace z kurzu sdílet se svými kolegy, klienty i spolužáky.

Jana Krejčí

Možná se ti bude líbit