Collective Intelligence: Alone We Go Faster, Together We Go Further — Francie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: La Chaudière, Francie

Termín konání: 22. listopad—3. prosinec 2023

Český tým: 1 účastník.

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: La Rapugada

Report z projektu:

 Tréninkový kurz, který pořádala francouzská organizace La puega se konal ve dnech 22.10-3.12 2023 na malé usedlosti poblíž městečka La Chaudière, vzdáleném asi 170 kilometrů od Lyonu a téma tréninkového kurzu bylo Kolektivní inteligence: Sami dojdeme rychleji, společně dál. Na projektu se sešlo 18 účastníků z České republiky, Portugalska, Maďarska, Holandska, Lotyšska a domácí Francie a celou dobu projektu nás provázely velmi zkušené a zábavné trenérky Lili, Nayna and Marylou z Francie. Organizace La puega pro nás nachystali úžasný týden plný všech možných informací a her. Ubytovaní jsme byli na pokojích po 1-2 lidech a ubytování bylo velmi příjemné a dostačující, jídlo bylo přímo úžasné. Na večeře připravovali účastníci z každého státu svou národní specialitu.

  První den projektu se konal v jurtě usedlosti a byl zaměřen na seznamování se všech účastníku projektu formou zábavných her. V dalších dnech jsme experimentálním učením zkoumali tajemství a potenciál skupinové inteligence různými aktivitami, přednáškami a workshopy. Tento kurz nám všem zprostředkoval možnost k překročení našich komfortních zón, posunutí svých hranic vpřed. Otevřeli jsme se nejen vzájemnému dialogu, ale sami sobě. Všímali jsme si síly vztahů ve skupině, aby nikdo nebyl vyloučen a měl stejnou příležitost promluvit.  Užívali jsme si autentický projev, který přinášel potěšení a radost.

 Na středu pro nás Lili přichystala výlet na místní horu vysokou jako naše Sněžka v turisticky málo navštěvovaném pohoří Diois v předhůří Alp, ale hlavně jsme se dozvěděli plno nových a užitečných informací o kolektivní inteligenci umožňující naše projekty. Ta si zaslouží v naší společnosti větší pozornost. Může se používat univerzálně třeba u rozhodovacích procesů. Poslední den odpoledne už bylo hodnocení celého projektu, který byl z mého pohledu velmi užitečný pro každého, kdo by chtěl v budoucnu uspořádat vlastní projekt, ale také pro navazování vztahů mezi jednotlivými členy různých organizací. Obdrželi jsme certifikát o absolvování kurzu a na zpáteční cestě jsme si mohli prohlédnout město Lyon.

 Chtěl bych hrozně moc poděkovat organizaci La puega za možnost zúčastnit se jejich projektu a hlavně Lili, Nayně a Marylou za perfektně připravený projekt, ubytovaní, jídlo a výlet a dalším účastníkům projektu za skvělou atmosféru, vysílající organizaci EYCB a jeji koordinátorce Janě Parolkové.

Martin Z.

Možná se ti bude líbit