Photographs Talk Louder Than Words — Turecko

single-image

Termín konání: 14.-20. října 2012

Místo konání: Turgutlu, Turecko

Účastníci: Adam Johanides, Jakub Kuriál, Richard Stehlík, Klára Krchňáková, Pavlína Staňková (GL)

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 1.1. výměna mládeže

Report z projektu:

Cesta do Turecka nebyl nijak velký problém. Všichni z naší  skupiny letěli poprvé, přesto jsme cestování s klidem zvládli. Na letišti v Izmiru už na nás netrpělivě čekala organizátorka. Pár hodin (asi 5) jsme čekali až přiletí poslední skupina a autobusem jsme jeli na hotel.

                Hotel byl naprosto v pořádku. Čistý, pěkný a každý den chodily uklizečky po pokojích. Bez problémů. Jídlo se vařilo samozřejmě místní, ale pro nikoho to nebyl žádný velký problém ba naopak.

                Samotný program byl podle mě také dobře vymyšlený. Nejdříve se pořádně seznámit s ostatními účastníky, hrát hry na zapamatování jmen, povedené.  Další hry v podobě energizers. A samozřejmě hlavní náplň programu fotografování. Fotilo se prakticky všude a všechno. Samozřejmě jsme dostávali témata na focení a úkoly, některé velmi zábavné. Každý den po programu se našel i volný čas pro odpočinek, nakupování, procházky apod.

                Jeden den jsme si mohli ozkoušet svou zdatnost při sportovních aktivitách (fotbal, basketbal) a jeden den jsme byli na výletě v nedaleké vesnici a jejím okolí, kde jsme mohli ochutnat tamní tradiční jídlo.

                Intercultural nights byl večerní program, na který jsem se těšil vždy celý den. Každá parta z každé země si připravila prezentaci své země z jiného úhlu a tak byl každý večer odlišný a vždy zábavný.

                Organizátoři si zaslouží velké uznání, neměli chybu. Za týden se z nás všech stal dobrý kolektiv a určitě bychom se rádi setkali na dalším projektu. Získali jsme nové zkušenosti z jiných zemí a procvičili si dorozumívání jinými jazyky v praxi. Osobně jsem si odvezl mnoho nových poznatků.

                Malý problém byla cesta zpátky, jelikož jsme se na letiště do Izmiru tentokrát museli dopravit sami, ale nakonec i s nějakými komplikacemi jsme se na letiště včas dostali a odletěli domů.                          

                Projekt byl opravdu bezvadný a rád bych si zase někdy někam zajel.

Jakub Kuriál

Možná se ti bude líbit