Sustainable Green Future — Německo

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Garlstedt, Německo

Termín konání: 2.—11. září 2023

Český tým: 5 účastníků  + 1 group leader 

Přečtete info-pack

Hostitelská organizace: NaturKultur e.V.

Report z projektu:

Projekt s názvem Sustainable green future se konal 2. – 11. 9. v malé vesničce Garlstedt v Německu. Ubytování se nacházelo v odlehlejší chatové oblasti, obklopené lesy.

Celkem se projektu zúčastnilo 30 mladých lidí z 6 různých zemí, konkrétně z Rumunska, Německa, České Republiky, Španělska, Severní Makedonie a Řecka. Průběh projektu měla na starosti německá organizace NaturKultur e.V.

Projekt byl zaměřen na udržitelnost a environmentální problémy. První 2 dny byly věnované vzájemnému seznámení pomocí různých team buildingových aktivit, a informacích o youthpassu. 

Další dny jsme se dostávali hlouběji k tématu projektu. Na začátek nás každý tým seznámil, jaká je situace ohledně ochrany životního prostředí v jejich zemi. To probíhalo různou formou, někdo měl za úkol kreslení, komiks či rap. 

Navštívili jsme interaktivní muzeum Klimahaus v Bremerhavenu, které nabízí virtuální prohlídku různými místy světa, kde jsou napodobené i tamní klimatické podmínky. Cestovali jsme tak švýcarskými horami, kde jsme si mohli vyzkoušet i podojit umělou krávu. Dále Sardinií, kde jsme obdivovali různé druhy hmyzu. Cesta pokračovala tropickou Nigerií, Kamerunem, Aljaškou a Antarktidou, kde jsem si vyzkoušela i oblek do pořádného mrazu.

Další z aktivit bylo uklízení odpadků kolem Garlstedtu a čištění značek u silnice. S hudbou a skvělou náladou musím říct, že jsme si to celkem užili a zároveň pomohli místní komunitě. 

Večery jsme trávili společně, kdy si každý tým připravil program, který nás obohatil o znalosti dané země, tance a nakonec jsme si pochutnali i na místní kuchyni. 

Gabriela Z.

Možná se ti bude líbit