Create Your Team — Turecko

single-image

Termín konání: 11. – 18. března 2013

Místo konání: Köyceğiz – Muğla, Turecko

Účastníci: Tereza Jana Šturmová, Kateřina Pavlína Šturmová, Eva Janečková, Martina Vondráková, Antonín Šefer, Michal Janečko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 1.1. výměna mládeže

Report z projektu:

Pokud bych měla celý projekt shrnout do jediného slova, myslím, že by nejvíce pasovalo slovo „PERFEKTNÍ“ 

Díky ochotě tureckých organizátorů a za pomoci Janičky z EYCB nám bylo umožněno vyjet do Turecka již 2 dny před začátkem projektu. Tento čas jsme si maximálně užili! S našimi tureckými přáteli ze zářijového projektu v Makedonii jsme procestovali kouzelný Izmir, historický Efes, malebné přímořské městečko Kusadasi a horskou vesnici Sirince.

Poté jsme v Izmiru nasedli na autobus, který nás dovezl do městečka Koycegiz, kde se projekt odehrával. Na místním nádraží už nás čekali organizátoři, aby nás mohli v pořádku převézt do hotelu. Ubytování bylo naprosto bezchybné, hotel krásný, strava také výborná! Ochutnali jsme spoustu místních specialit, člověk nevěděl, co si vybrat J Musím říct, že z turecké kuchyně jsme naprosto nadšení, vše, co jsme ochutnali, bylo výborné! A to jsme toho zkusili opravdu hodně. 

Na projektu se nás sešlo dohromady 30, vždy po 6 účastnících z Česka, Estonska, Bulharska, Rumunska a samozřejmě Turecka. První večer byla pouze krátká schůzka a pak už jsme měli volno a odpočinek po cestování.

Druhý den se program rozjel naplno, začali jsme tradičně s energizers, ice-breakers a také jsme hráli několik her na zapamatování všech jmen. Celý projekt byl pojat velice sportovně. Hlavní náplní byly volejbalové zápasy, v každém týmu byli vždy 1 až 2 zástupci z každé země. Mimo volejbalových zápasů, spousty zábavných workshopů a prezentací nám byl zorganizován také výlet lodí po jezeře. Dopluli jsme až k moři, cestou navštívili bahenní a termální koupele. Do programu byla začleněna také návštěva místního starosty a nechyběly mé oblíbené intercultural evenings 

Celý týden uběhl jako voda a poté už bohužel nastal čas na loučení a zpáteční cestu domů. Loučilo se nám opravdu velice těžko, stala se z nás všech super parta. Za všechny mohu říct, že to byl nezapomenutelný týden plný skvělých zážitků. Věřím, že se alespoň s některými ještě někdy setkáme, třeba na dalším projektu. 

Markéta Vondráková

Možná se ti bude líbit