Dance of the Cultures for Sustainable Environment — Turecko

single-image

Termín konání: 24. září – 2. října 2012

Místo konání: Olympos, Antalya, Turecko

Účastníci: Lucia Patoprstá, Tomáš Mackovík, Zuzana Andrlová, Zdeněk Komenda, Vlastimil Vodička, Daniela Chmelová (group leader)

Program a akce: Program Mládež v Akci, akce 1.1. výměna mládeže

Report z projektu:

 

Projekt „Dance of the Cultures for Sustainable Environment“ byl jedním z mnoha projektů organizovaných v Turecku. Byl ale výborně situován nedaleko  Antalye, v přímořské vesničce jménem Adrasan asi dvě hodiny autem. Příroda a okolí bylo jako šité na míru tomuto projektu, který si dal za cíl pozdvihnout povědomí o současných enviromentálních problémech nejenom v Turecku, ale o ekologické krizi všeobecně. Hostelový koplex, v kterém jsme bydleli byl ze tří stran obklopen horami a z té čtvrté bylo asi 10 min. pěšky moře.
 
Projektu se zúčastnili skupiny ze Slovenska, Polska, Čech, Turecka a Itálie. Plni inspirace z okolí jsme se pustili do vytváření choreografie.
Nejdřív jsme se museli ale poznat a následně shodnout na tom, jak který národ a jak kdo osobně chápe enviromentální problémy ze svojí perspektivy. První tři dny jsme tedy diskutovali nad různými otázkami, které někdy vyústili v zapálenou polemiku, a taky jsme jednotlivě představili přístupy s jakými se naše výchozí země vyrovnávají s ekologickýma problémama. Večery jsme pak zakončili buďto nějakou společnou hrou nebo jsme poznávali národní pochutiny a pití jiné země při „intercultural night“.
 
Pak jsme se rozdělili na dvě skupiny, ti kreativnější se vrhli do vytváření kostýmů z různých odpadových materiálů jako byli plastové lahve, plechovky apod. Ti druzí pak vymysleli choreografii tance a v předposlední večer bylo vystoupení.
 
Aby ale nebyla jenom práce, ale i zábava, jeden den sme navštívili Antalyi kde jsme měli volnou ruku (respektive nohu), a každý si mohl udělat program jaký chtěl, a jeden večer jsme navštívili Olympos, kde jsme si zatančili s místními na diskotéce. Organizace z turecké strany byla opravdu vynikající a bylo o nás výborně postaráno, díky čemu jsme si z Turecka odnesli krásné zážitky.
 
Patoprstá Lucia

Možná se ti bude líbit