4th Industrial Revolution — Dánsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz pro pracovníky s mládeží

Termín konání: 23. listopad—2. prosinec 2021

Místo konání: Slettestrand, Dánsko

Věkový limit pro účastníky: 18+

Počet volných míst: 3

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack & rozpis denních aktivit.

Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz “participants’ profile” níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku, nejpozději do 24. září. Výsledky výběru účastníků budou známy 29. září.

Tento projekt je cílen na pracovníky s mládeží. Do přihlášky proto do sekce ORGANISATION INFORMATION uveďte informace o mládežnické organizaci, pro kterou reálně dobrovolničíte/vykonáváte činnost. Pokud nejste aktivní v žádné mládežnické organizaci, prosím v sekci ‘Organisation information’ uveďte v této části do odpovědí “N/A”.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Dánska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Účastnící se země: Dánsko, Řecko, Turecko, Rumunsko, Maďarsko, Itálie, Chorvatsko, ČR

Hostitelská organizace: InterCollege

Popis projektu:

Dobrovolničíš pro EYCB či jinou mládežnickou organizaci a chtěl bys na chvilku zapomenout na aktuální pandemickou situaci? Přihlas se na tento tréninkový kurz a zažij další průmyslovou revoluci!

“4th Industrial Revolution” 10-denní tréninkový kurz zaměřený na zlepšení zaměstnatelnosti mladých lidí pomocí posílení kompetencí pracovníků s mládeží v oblasti aktuálních trendů týkajících se zaměstnatelnosti.

Projekt je organizován jako součást programu Erasmus+, Klíčová akce 1 — Mobilita pro pracovníky s mládeží. Jeho cílem adresovat hodnoty nezaměstnanosti v řadách mládeže pomocí posílení kompetencí, které ji podpoří. Toho bude dosaženo tréninkovou aktivitou, která vybaví pracovníky s mládeží kompetencemi dle aktuálních trendů zaměstnatelnosti na trhu práce a také poskytne soft-skills, které poskytnou další výhody na trhu práce.

Účastníci také budou vybaveni neformálními učebními metodami, které mohou být použity k předání výše uvedených schopností mladým lidem. Tento tréninkový kurz posílí kompetence účastníků v oblastech soft-skills jako například v emocionální inteligenci, datové gramotnosti, kritickém myšlení a kulturní citlivosti.

Cíle projektu:

 • Rozšířit povědomí o nejdůležitějších trendech týkajících se zaměstnatelnosti,
 • Vzdělat pracovníky s mládeží o aktuálně nejvíce žádaných schopností vedoucích k vyšší zaměstnatelnost,
 • Sdílet zkušenosti pracovníků s mládeží v oblastech trendů týkajících se zaměstnanosti a schopností které mohou zaměstnatelnost podporovat,
 • Dát pracovníkům s mládeží nástroje a metody k podporování mladých lidí v rozvoji důležitých schopností k uplatnění na trhu práce.

Profil účastníka:

Účastníci musí být starší 18. let, musí mít dostatečné znalosti Aj, a také zájem o témata projektu. Také musí být motivováni šířit témata projektu mezi mládež, která získat metody a nástroje k posílení jejich znalostí a chápání v oblasti aktuálních trendů týkajících se zaměstnatelnosti.

Účastníci by dále měli plnit následující požadavky:

 • Být pracovníkem a mládeží ve vysílající organizaci (EYCB) či jiné mládežnické organizaci,
 • Mít dostatečné zkušenosti a je v pravidelném kontaktu s mládeží,
 • Mít možnosti šířit nově získané kompetence mezi mladé lidi,
 • Mít možnost účastnit se celého tréninkového kurzu,
 • Výhodou je praxe ve vzdělávání, lidských zdrojích a dalších relevantních oblastech.
 • Souhlasí s Participant’s Declaration;
 • Souhlasí s Green Policy  na místě konání
 • Souhlasí s Covid-19 safety policy na místě konání

Přihlášky aplikantů, kteří nesplňují výše uvedený profil účastníka, nebudeme moct zvážit. Preference budou dány členům a dobrovolníkům EYCB.

Možná se ti bude líbit