4th Industrial Revolution — Dánsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz pro pracovníky s mládeží

Termín konání: 23. listopad—2. prosinec 2021

Místo konání: Slettestrand, Dánsko

Účastníci se země: Rumunsko, Maďarsko, Itálie, Chorvatsko, ČR

Hostitelská organizace: InterCollege

Český tým: Timoteus Pospíšil, Petr Jančář

Report z projektu:

Tréninkový kurz s názvem 4. průmyslová revoluce se konal ve volnočasovém centru poblíž městečka Sletterstrand na severozápadě Dánska. Jeho tématem bylo rozvíjení dovedností, které jsou atraktivní pro zaměstnavatele, a jak předávat tyto dovednosti mladým lidem. Sešlo se nás 24 účastníků z Turecka, Rumunska, Itálie, Řecka, Maďarska, Chorvatska a Česka. Bazén a sauna v areálu i společné volné večery zajistily, že jsme se všichni poznali a stmelili. Když jsme se poté po deseti dnech loučili, připadalo nám to, jako kdybychom se znali celý život.

Náš program byl zaměřený každý den na jinou dovednost. Postupně jsme se věnovali tématům jako adaptabilita a flexibilita, kreativita, vůdcovství, emoční inteligence a dalším. Celým programem nás prováděl lektor Alex, který měl dokonale připravenou spoustu aktivit, takže jsme si u poznávání a dalším rozvíjení těchto témat užili i spoustu legrace.

Jeden celý den jsme měli na návštěvu Aalborgu, což je hlavní město regionu, ve kterém jsme měli projekt. Nejprve jsme měli přednášku v místním Start-up café, kde jsme se dozvěděli, jak město Aalborg podporuje začínající podniky. Pak už jsme měli rozchod. Nejprve jsme si prohlédli centrum města, jeho barevné domečky i typické domy z cihel. Odpoledne jsme navštívili staré vikingské pohřebiště, a nakonec jsme si ještě v centru města zabruslili.

Krásný pobyt v Dánsku byl zakončen trochu napínavým posledním dnem, kdy přestaly kvůli sněhové bouři jezdit autobusy i vlaky a rušily se lety z Aalborgu. Většina si tak musela kupovat nové letenky, či jinak měnit své plány. Já jsem měl naštěstí naplánovaný let až na odpoledne, takže jsem se dostal domů přesně podle plánu.

Byl to můj první projekt, ale po této úžasné zkušenosti se rozhodně budu snažit o účast na dalších!

                                                                                                                      Timoteus Pospíšil

Možná se ti bude líbit