From Youth Climate Voice to Youth Climate International Action — Rakousko

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Tauchen, Rakousko

Termín konání: 2.—8. květen 2022

Počet míst v nár. týmu: 4

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Prosím přečtete si info-pack. Pokud máte zájem se na tenot tréninkový kurz přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rakouska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Hostitelská organizace: Youth and Environment Europe

Účastnící se země: ČR, Rakousko, Estonsko, Francie, Maďarsko, Itálie

Hostitelská organizace: Youth and Environment Europe

 • Máš vášeň pro environmentální udržitelnost a problémy s klimatem?
 • Jsi pracovník s mládeží nebo člen mládežnického environmentálního hnutí nebo informální skupiny a chtěl/a bys vstoupit do politického prostředí?
 • Chceš mít dlouhodobý dopad na environmentální zákony a ovlivňování místních zákonů pomocí participace v mládežnických environmentálních organizacích v budoucnu?
 • Jsi mladý/á a iniciativní?

Pokud jsi odpověděl/a „ano“ na všechny tyto otázky, tento tréninkový kurz je pro Tebe a Tvoji organizaci to pravé! A ačkoli se říká, že to nejlepší v životě není zdarma, tento projekt je výjimkou!

Ten tréninkový kurz je druhou aktivitou projektu ‘Youth Digital Communic[ACTION]’ podporovaného organizací European Youth Foundation v rámci programu Erasmus+.

Chtěl/a by ses účastnit interaktivního tréninkového kurzu založeném na principech neformálního vzdělávání? Během tréninku prozkoumáme, jak zvýšit digitální gramotnost mladých lidí aktivních v environmentálních organizacích, aby byli skutečně slyšet!

Co můžeš čekat?

Tento tréninkový kurz připraví mladé lidi z environmentálních hnutí, informálních skupin a neziskových organizací na efektivní rozvoj jejich digitálních komunikačních schopností a strategií, čímž jim pomůže komunikovat jejich zprávy a obavy o aktuální klimatické krizi efektivně v digitálním prostředí, což bude mít dlouhodobý dopad na řešení environmentálních problémů pro naplnění potřeb a strategických cílů těchto lidí.

Naše organizace chce podpořit mladé environmentální aktivisty, pracovníky a neformální skupiny ve vytvoření úspěšných digitálních kampaní, pro zesílení jejich hlasů a jejich vstup do politického prostředí.

Cílem tohoto projektu je vytvořit strategický plán a obsah pro digitální klimatickou kampaň reflektující environmentální problémy a potřeby účastníků a účastnících se organizací. Můžeš očekávat různá interaktivní setkání zprostředkovaná naším famózním organizátorským týmem.

Budeme mít různá setkaní, na kterých

 • Prozkoumáš pokročilé nástroje a techniky digitální komunikace potřebné pro vytvoření účinné kampaně a zaujmutí pozornosti online diváků;
 • Získáš schopnosti a znalosti ohledně toho, jak předat zprávy kreativním způsobem;
 • Se naučíš komunikovat své nápady v digitálním prostředí šířením obsahu, vyprávěním příběhů a designováním;
 • Zlepšíš digitální gramotnost a naučíš se předávat informace o aktuální klimatické krizi více efektivně za účelem mít větší, více udržitelný a dlouhodobý dopad na rozhodování o environmentalismu;
 • Budeš součástí prostoru pro vzdělávání a sdílení zkušenosti v oblasti komunikaci o klimatu, participaci mládeže, digitálních klimatických aktivistech, expertech, pracovnících s mládeží a mládežnických organizacích;
 • Rozvineš sdílenou digitální strategii pro klimatickou kampaň, která bude později uplatnění ve finální fázi projektu vytvořením prostoru pro sdílení znalostí, zkušeností a úspěšných technik;
 • Mít šanci pracovat na zajímavých výstupech tréninkového kurzu (články, videa, infografiky, apod.).

Ještě lepší je fakt, že víme, že Tvá účast pomůže našemu projektu, a proto se na Tebe skutečně těšíme. Po skončení tohoto projektu získáš certifikát od naší organizace pro každé téma našeho projektu a také certifikát Youthpass od Erasmus+.

Koho hledáme?

Vítáme přihlášky od těch zájemců, kteří mají zájem o téma projektu, mají motivaci učit se a sdílet znalosti s mezinárodní skupinou mladých lidí a zahrnut v projektech založených na tématu tohoto tréninkového kurzu.

Profil účastníka:

 • Věk mezi 18 a 30 let a být z účastnící se země;
 • Mít dobré komunikační schopnosti a znalost angličtiny (mluvenou I psanou);
 • Být klimatický aktivista či pracovník s mládeží aktivní v mládežnických environmentálních organizacích;
 • Mít pracovní/studijní zkušenosti s tématem tréninkového kurzu (environmentální problémy, udržitelnost, mládežnická hnutí, neziskové organizace, digitální média, participace mládeže a politické lobování);
 • Vítat nové výzvy, jakožto učební zkušenosti;
 • Být ochotný podpořit zbytek skupiny a být týmovým hráčem;
 • Být ochotný a motivovaný sdílet znalosti a schopnosti z tohoto projektu se svými kolegy z Tvé organizace a ve svých komunitách;
 • Být angažovaný v cílech tohoto projektu naší organizace.

Možná se ti bude líbit