Create and Cooperate for a Change — Gruzie

single-image

Termín konání: 9.-19. listopadu 2013

Místo konání: Rustavi, Gruzie

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 3.1. výměna mládeže

Účastníci: Marcela Novotná, Klára Putalová, Julie Smilnická, Filip Lutzký, Filip Nagy

Report z projektu:

   Vážení a milí, vítejte v Gruzii, zemi nečekaných možností a zemi, kde si každý najde své. Jednoho dne jsme se vydali do Tbilisi (hlavního města Gruzie), tam si nás vyzvedl náš organizátor, George, což je velký muž s ještě větším srdcem. Naložil nás do minibusu a vydali jsme se směrem k našemu ubytování.

   Prvotní pocity z Gruzie byly rozpačité, ale po čase byly lepší až nejlepší. Už jen díky lidem! Účastníci na tomto projektu byli z osmi různých států (Ukrajina, Španělsko, Ázerbajdžán Turecko, Gruzie, Litva, Moldávie, Česká republika) a především, byli přátelští a otevření. Atmosféra byla pohodová, bezproblémová. Prostě tak jak to má být.

    A co se programu týče, téma bylo víc jak zajímavé. Řešili jsme problematiku diskriminace, předsudků či rasismu. Blíže jsme se k tématu dostávali pomocí diskuzí, workshopů, her. Isra, náš instruktor, nás svou kreativitou nestále překvapoval. Určitě nebyl čas na to nudit se. Ovšem i my jsme mohli program dotvářet. Což je jen dobře, jelikož se i účastníci mohou na chvíli stát vedoucími.

 

    Co tedy ke Gruzii více říct. Poznali jsme různé, kultury, lidi z jiných států, zjistili jak to je s diskriminací, rasismem a předsudky jinde, poznali jsme Gruzii, srdečnost Gruzínců a jejich velice chutnou kuchyni. Vyprávění o této zkušenosti je na několik hodin. Hodin, které by byly plné smíchu, krásných zážitků a nových vědomostí. Takže co dodat, určitě jeďte i vy! Někam, jedno kde, ale jeďte, stojí to za to! J

Klára Putalová

Možná se ti bude líbit