DEBUNK: Disinformation Education for Better Understanding and Neutralizing Knowledge — Slovensko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Bratislava, Slovensko

Termín konání: 20.—28. březen 2024

Český tým: 5 účastníků (ve věku 16—30 let)

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Bratislava Policy Institute

Report z projektu:

Projekt DEBUNK se konal pod vedením organizátorek z organizace Bratislava Policy Institute a byl zaměřen na boj proti dezinformacím ve veřejném prostoru (především na sociálních sítích) a podrobovaní informací, které nám jsou předávány, nezávislé kritice. Své schopnosti a dovednosti jsme trénovali pomocí nejrůznějších aktivit jako byly workshopy, skupinové práce, ale i přednášky s odborníky v tomto oboru.
 
Součástí projektu byli kromě našeho českého týmu ještě účastníci z Polska, Rumunska, Maďarska a Slovenska většinou ve věku 18+. Každý z týmů nám v průběhu intercultural evening, který se konal druhý večer projektu, představil svoji zemi a její kulturu. Měli jsme také možnost ochutnat tradiční dobroty, kterými nás pohostili, což jsme jim, formou ochutnávky potravin, přivezených z Čech a prezentací naší země, oplatili. 
 
Prvních pár dní projektu jsme se seznamovali jak s ostatními účastníky, tak i s tématem celého projektu, další dny jsme se do jednotlivých okruhů ponořovali hlouběji. 
 
6. den byl tzv. ‚‚day off“, kdy jsme měli celý den volno, takže každý měl možnost, s tímto dnem naložit podle svého uvážení. Většina účastníků, včetně nás, se ale rozhodla navštívit nedalekou Vídeň. Načerpali jsme tak rakouskou atmosféru, prošli nejznámější vídeňské památky, ale hlavně jsme si z Vídně odvezli plno krásných zážitků, na které budeme určitě dlouho vzpomínat.
 
Poslední den odpoledne jsme vyrazili na laser games, kde jsme zažili spoustu legrace a také si je moc užili. Pak už následovala poslední večeře, rozloučení s organizátory, další den ráno i dojemné loučení s ostatními účastníky a odcestovali jsme i s krásnými zážitky a vzpomínkami, které nám tento projekt dal, zpátky domů.
 
Klára Š.
 

Možná se ti bude líbit