Digital Competences in NFE — online kurz

single-image

Termín konání: 17.—28. srpen 2020

Místo konání: online 

Máme připraveno 6 workshopů, které se budou konat dopoledne v pondělí, středu a pátek v třetím srpnovém týdnu. Každé setkání bude vedeno odborníkem na dané téma a bude následovat domácí úkol, ve kterém budou mít účastníci možnost přenést nově nabyté znalosti do praxe. Každé setkání bude trvat 1—3 hodiny. 

Více informací najdete v popisu projektu.

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete informace uvedené níže. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

 

Tento tréninkový kurz je plně financován grantem z EU programu Erasmus+ Mládež. Účast na tomto kurzu je tak zcela zdarma.

Účastníci českého týmu: Petra Rychlíková, Matěj Valenta, Ha My Luongová

Účastnící se země: Rumunsko, ČR, Itálie, Turecko, Severní Makedonie, Řecko, Španělsko, Polsko, Chorvatsko, Srbsko, Litva, Německo 

Hostitelská organizace: NaturKultur e.V.

Popis kurzu:

Chceš zažít projekt a nevytáhnout přitom paty ze svého domu? Jsi pracovník s mládeží? Pohybuješ se často na internetu? Pokud jsi odpověděl/a 3x ano, tento online kurz je něco právě pro Tebe!

Digitální technologie a sociální sítě hrají zásadní roli v naší společnosti. Studie „A decade of digital dependency“ ukázala, že průměrný dospělý člověk tráví více než 24 hodin týdně na internetu, zatímco pětina více než 40 hodin týdně. Sociální sítě se staly nejvlivnějším médiem 21. století a jsou denně využívány všemi veřejnými činiteli (obchodní společnosti, občanské organizace, politické strany atd.) Pracovníci s mládeží nejsou v tomto trendu výjimkou.

Tento online kurz je určen aktivním pracovníkům s mládeží, kteří chtějí zlepšit své digitální kompetence, získat praktické informace, nové znalosti a schopnosti, které mohou ihned začít využívat při své práci a práci pro jejich organizaci.

Cíle kurzu:

  • Přispět ke zlepšení kvality práce a dosahu organizací pracujících s mládeží v online světě
  • Vybavit pracovníky s mládeží praktickými znalostmi a schopnostmi, aby mohli účinně využívat své digitální kompetence v jejich práci a práci jejich organizace
  • Vytvořit systémy, které pomohou se správou organizací
  • Využít principu online kurzu typu KA1 a sdílet jeho výsledky s dalšími organizacemi, které mají zájem o organizaci online kurzů.

Stavba kurzu:

Máme připraveno 6 workshopů, které se budou konat dopoledne v pondělí, středu a pátek v třetím srpnovém týdnu.

  • 1. setkání: Seznámení se s kurzem a ostatními účastníky, očekávání a obavy z kurzu, Youthpass, reflexe
  • 2. setkání: Komunikační strategie v digitálním světě
  • 3. setkání: Tvoření digitálního obsahu (fotografií a videí)
  • 4. setkání: Sociální sítě v práci mládeže
  • 5. setkání: Digitální bezpečnost, ochrana sebe a své organizace v online světě
  • 6. setkání: Kroky do budoucna, síťování, zhodnocení a uzavření kurzu

Report: 

Online kurz Digital Competence se konal 17.-28. srpna. V těchto dvou týdnech jsme se zúčastnili dohromady šesti tříhodinových hovorů na Zoomu, v pondělí, středu a pátek, vždy od 10-13h. 
V první session se organizátoři zaměřili hlavně na „poznávací hry“ a snažili se nás rozmluvit v online světě pomocí rozdělování do skupinek. 
V druhé session jsme byli rozděleni do pevných skupinek a každá dostala svou NGO a úkol, který musela dohromady vyřešit. Většinou se jednalo o rozšíření povědomí o organizaci nebo oslovení potencionálních účastníků na naše aktivity. Tento den jsme také pracovali v Canva, která je skvělá pro tvoření IG postů/stories, FB postů,…
Třetí hovor byl zaměřen na tvorbu fotek a videí, naučili jsme se jak dodat fotkám hloubku, uvěřitelnost, a tak dále. Každý jsme také vytvořili krátké video v mobilní aplikaci Vlogit, která je velmi jednoduchá na používání.
Ve čtvrtém hovoru nám Maja ukázala, jak jednoduché je pracování s business managerem, ve kterém se dají vyrábět a spravovat reklamní kampaně pro FB a IG. Každá skupina si také vytvořila reklamní kampaň pro „svou“ NGO s pomocí Canva a spustila ji na dva dny. Poté jsme rozebrali výsledky jako je dosah, počet interakcí,…
V páté session nám Aleksandar přiblížil problematiku bezpečnosti na internetu a v počítačích obecně, zodpověděl naše dotazy a doporučil antivirové programy a tipy a triky, jak prodloužit životnost našeho počítače a jak zvýšit bezpečnost.
 
 Matěj Valenta
 

Možná se ti bude líbit