Digital Storytelling — Německo

single-image

Program: ERASMUS+: Mládež, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Berlín, Německo

Termín konání: 7.—16. květen 2022

Počet volných míst: 3 (ve věku 20+, viz profil účastníků níže)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit.

Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku (odkaz v info-packu) co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě projektu v Německu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Německa (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: NGO Chance Berlin

Účastnící-se země: Německo, ČR, Polsko, Španělsko

Popis projektu:

Digitální vypravování (za využití Berkeleyho metody) je participativní přístup k médiím založený na pochopení tohoto, že každá osoba má unikátní příběh, který může být vyřčen a sdílen se světem.

Workshop se zaměřením na vypravování naučí lidi používat jednoduché, digitální nástroje, se kterými je množné vytvořit krátká videa prezentující perspektivu jejich tvůrců na témata, která jsou pro jejich tvůrce důležitá.

Je to mix individuální a skupinové práce, který podporuje hloubkovou reflexi a smysluplné interakce pro dosažení hlavního cíle, jímž je dát hlas těm, kteří normálně slyšeni nejsou.

Tento projekt je vytvořen, aby Ti pomohl pochopit Berkeleyho metodu a to, jak na jejím základě vést workshopy v místních komunitách. Protože silně věříme v přístup učení se praxí, vytvoříš si během tohoto tréninkového kurzu svůj vlastní digitální příběh! Tak budeš schopen/a plně pochopit proces jeho tvorby, což Ti později pomůže s předáváním podpory a rad účastníkům Tvých projektů.

Kromě tvoření Tvých vlastních filmů také projdeš krátkým tréninkem facilitátorů, během kterého zanalyzujeme celý proces tvorby videí a dáme Ti šanci procvičit své nové schopnosti, takže budeš dobře připraven/a vést své vlastní workshopy se zaměřením na vypravování.

 

F. A. Q. — často kladené otázky:

 

Musím mít zkušenosti s tvorbou filmů/videí?

Nemusíš. Metoda, kterou budeme používat je dost snadná na to aby ji mohli používat I lidi bez předchozích zkušeností. Provedeme Tě krok za krokem celým procesem, takže na konci projektu budeš mít vytvořený vlastní krátký film!

 

Musím vědět, jaký příběh chci vyprávět?

Ne. Máme pro Tebe připravenou řadu cvičení, která Ti pomohou nalézt téma Tvého příběhu, takže o něm před projektem vůbec nemusíš přemýšlel.

 

Musí být můj příběh zaměřený na nějaké specifické téma?

Ne. Během projektu si můžeš vybrat jakékoli téma, které je pro Tebe důležité a o kterém jsi připraven/a mluvit.

 

Co se stane s mým filmem? Kdo ho uvidí?

Je vždycky skvělé sdílet vytvořené příběhy se širším publikem, ale nebudeme to dělat bez Tvého svolení. Příběh je Tvůj a Ty budeš jediná osoba, která bude rozhodovat, jestli bude veřejný, nebo jestli ho s nikým sdílet nechceš.

 

Profil účastníka

  • Pracovníci s mládeží
  • Trenéři
  • PŘEDCHOZÍ ZKUŠENOSTI S TVORBOU VIDEÍ NEJSOU POTŘEBA.
  • Věk: 20+

Rádi bychom použili digitální vypravování jako metodu pro práci s lidmi s omezenými příležitostmi, dali hlas menšinám a všem, kteří musí být vyslyšeni.

Možná se ti bude líbit