Think Green — Portugalsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 10.—19. červenec 2021

Místo konání: Serra da Estrela, Portugalsko

Počet volných míst: 0

Věkový limit pro účastníky: 18-30

Věkový limit pro group leadera: 18+

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Prosím důkladně si přečtete info-pack.

Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz “participants’ profile” níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €360 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Portugalska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Wineyard Youth

Účastnící-se země: Portugalsko, ČR, Slovensko, Rumunsko,, Itálie, Španělsko

Popis projektu:

Výměna mládeže “Think Green” je projekt organizovaný organizací Wineyard Youth a jejím hlavním cílem je zvýšit povědomí mladých lidí ohledně recyklování a propagace zero waste.

Projekt Think Green chce vytvořit na účastníky dopad, který je povzbudí k tomu , aby ve svých komunitách cítili a brali odpovědnost. 

Výměna mládeže má jako hlavní cíle informovat mladé lidi ohledně nakládání s odpadem, zvýšit motivaci a kompetence mladých lidí  vůči recyklování, zvýšit schopnost správně klasifikovat odpad, informovat ohledně rozsahu a výsledků environmentálního znečištění, zvýšit povědomí o recyklování produktů v lokálním měřítku.

Aktivity jsou vždy prováděny v rámci neformálního vzdělávání, participativních metodik, které účastníkům umožňují učit se praktickým a reflektivním způsobem.

Možná se ti bude líbit