The Joy of Movement Unites — Lotyšsko

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 11.—20. září 2021

Místo konání: Liepaja, Lotyšsko

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz “participants’ profile” níže). 

Prosím přihlaste se co nejdříve. Přihlášku najdete zde.

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Věkový limit pro účastníky: 18-30

Věk. limit pro group leadera: 18+

Kvůli vládním restrikcím v Lotyšsku do tohoto projektu přijímáme pouze přihlášky od zájemců, kteří budou před začátkem projektu plně naočkovaní.

Být plně naočkovaný znamená:
  • a) od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, nebo
  • b)   od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím sledujte aktuální opatření (testy, karanténa) pro vstup do ČR ze zahraničí na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím sledujte aktuální restrikce (nutnost testů, karantény, atp.) pro vstup na území Lotyšska na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Účastnící se země: Czech Republic, Latvia, Lithuania, Estonia, Greece, Poland, Hungary, Belgium

Hostitelská organizace: RASIO ”Perspektiva”

Popis projektu:

Hlavním cílem projektu je zapojit a inspirovat mladé lidi, aby se více otevřeli sportu a jiným outdoorovým aktivitám, místo aby se doma nudili, hráli videohry a nebyli aktivní.

Každý mladý člověk, který žije v EU, má zvláštní schopnosti a stejná práva, ale nemáme stejnou šanci rozvíjet své dovednosti. Chceme podporovat sport jako metodu podpory kulturního učení a sociálního začleňování prostřednictvím sportu. Můžeme propagovat sport jako nástroj zlepšování adaptivních sociálních dovedností.

Sport je dokonalým způsobem, jak integrovat mládež s omezenými příležitostmi do společnosti a komunity mládeže. Zdá se, že sport je inovativní metodou, která bourá mnoho stereotypů a předsudků, zejména o mládeži s omezenými příležitostmi.

Cíle projektu:
• Podporovat interkulturní učení prostřednictvím sportu a roly sportu jako nástroje pro integraci mládeže
• Hlouběji zapojit mládež do sportu prostřednictvím neformálních metod a podporovat sociální začleňování prostřednictvím sportu
• Rozvíjet sociální a kreativní dovednosti mládeže prostřednictvím sportu

Profil účastníka:
• Věk 18–30 let, 1 vedoucí skupiny 18+
• Přednostně ti, kteří již mají určitou zkušenost s fyzickými aktivitami
• Zajímá se o téma projektu

Možná se ti bude líbit