Video As An Awareness Tool — Belgie

single-image

Datum konání: 27. dubna – 5 května 2012

Místo konání: Brusel, Belgie

Účastníci: Ondřej Serbousek, Josef Kaštil, Vladimír Maryška

Report z projektu:

Do 27. dubna do 6. května se v evropském hlavním městě Bruselu uskutečnil projekt s názvem „Video as an Awareness Tool“, který organizovala francouzská organizace BIJ (Faut Quisa Bouge) v rámci progrmu Youth in Action (Mládež v Akci). Účastníci projektu pocházeli jak ze zemí Evropské Unie, tak například z Turecka či Bolívie.

Celý projekt byl zaměřen velmi prakticky. Účastníci se v průběhu devíti dnů učili zacházet s kamerovou a digitální technikou, kdy postupně natáčeli krátké videosnímky, vždy s nově získanými teoretickými znalostmi. V tomto jim pak ochotně pomáhali profesionální střihači a kameramani. Nabyté poznatky pak měli zúročit při tvorbě závěrečného videa, které každá pracovní skupina pojala jinak – jako dokument, reklamu nebo hraný film. Všechna videa ovšem spojovalo téma „awareness“, tedy povědomí. Nejčastěji to byly aktuální sociální otázky, mezi které patří nezaměstnanost, sociální mobilita, zdravý životní styl, genderová témata apod.

Na programu byla samozřejmě prohlídka Bruselu a také například prvomájový koncert v centru Bruselu.

Účastníci tak i díky profesionálnímu týmu získali nové znalosti o filmové technice a zpracování filmu a k nim mohli uplatnit i kreativní přístupy.  

Možná se ti bude líbit