Escape to Diversity — Ukrajina

single-image

Program: Visegrádský fond

Místo konání: Poltava, Ukrajina

Termín konání: 15.—25. květen 2021

Prosím důkladně si přečtete info-pack

Účastník českého týmu: Jakub Ištok

Účastnící se země: Ukrajina, Polsko, Slovensko, ČR, Maďarsko

Hostitelská organizace: Logos Ukraine

Report z projektu:

Projekt escape to diversity od organizace LOGOS NGO se který se konal 15.—25. května 2021 na ukrajině přesněji ve městě poltava byl zaměřený na tvorbu únikových her se vzdělávacím cílem na témata menšin.

Účastníci pocházeli z Maďarska, Česka, Polska, Slovenska a Ukrajiny. Organizátoři projektu kteří s námi trávili většinu času byli Emir, Veronika a Dima. Celý projekt se o nás starali a zajišťovali vše co jsme potřebovali. Super bylo to že Veronika pocházela z Poltavy, tedy místa konání projektu, takže nám ukázala spoustu super míst a restaurací. 

Projekt se konal pár minut od skoro v centru města v domě Zhouse, byl to perfektně zařízený dům se zahradou s vodným prostředím pro konání projektu. Na pokojích jsme byly po 2-3 lidech. Na dobu projektu vyšlo i super počasí. Samotné únikové hry jsme budovali ve sklepě místní university vzdálené asi 1,5 km od hotelu. 

Perfektně zajištěné bylo stravování. Snídaně jsme měli každý na pokojích. Na začátku projektu nám byly naplněny lednice které jsme moly během projektu ještě doplňovat. Každý pokoj měl vlastní kuchyňku, takže tato forma snídaní všem vyhovovala. Na coffe brakes jsme měli nějaké sušenky, ovoce, čaj a kávu. Obědy jsme měli buď na hotelu nebo jsme navštívili nějakou restauraci, pár obědů bylo také v jídelně na univerzitě. Stejným způsobem fungovaly také večeře. Pokaždé když jsme šli do nějaké restaurace mohli jsme si předem objednat co jsme chtěli. 

Výběr místa k budování únikových her byl skvělý ve sklepě university kde se nacházel cca 30 let opuštěný klub byl vhodným místem pro naše potřeby. Bez problému se odtamtud dalo rychle dojít do města nebo na hotel. 

Každý den byl naučný program proložený pohybovými hrami. Program byl skvěle pojatý, vše bylo zábavné, tvořivé a hodně přínosné, každý se vždy zapojil. Na začátku projektu bylo spoustu seznamovacích her, ty byly zábavné a určitě pomohly k poznání se navzájem.

Během prvních pár dní jsme měli spoustu volného času na návštěvu města Poltavy které je opravdu nádherné a stojí za návštěvu. Zároveň to bylo jako návrat 1,5 roku v čase protože narozdíl od ČR na ukrajině nebyly skoro žádná opatření kvůli koronaviru, vše bylo otevřené. 

Celkem projekt hodnotím na výbornou a skvěle připravenou akci na krásném místě se super lidmi. Také si myslím že všichni účastníci jsou nyní schopni vytvořit svoji vlastní únikovou hru.

Jsem rád že jsem měl možnost být součástí tohoto projektu!

                                                                                                                                  Jakub Ištok

Možná se ti bude líbit