Eco Energy — Bulharsko

single-image

Evropský sbor solidarity (ESC) — krátkodobé individuální dobrovolnictví (dva měsíce)

Termín konání: 19. červen—18. srpen 2023

Místo konání: Kazanlak, údolí růží, Bulharsko

Přečtěte si info-pack. 

Hostitelská organizace: Youth development center-Mutual aid

Report z tohoto Evropského sboru solidarity:

Ahooj, před 2. měsíci jsem se rozhodla vyjet na dvouměsíční dobrovolničení do Bulharska, Kazanlak přes Evropský sbor solidarity. 🇧🇬

Téma pro toto dobrovolničení byla ekologie. Během dvou měsíců jsme se i s dalšími dobrovolníky mohli dozvědět více o tématu ekologie, poté naši náplní bylo rozšířit toto téma mezi děti a veřejnost v rámci prezentací. Také jsme měli možnosti zkusit si natočit a sestříhat vlastní filmy s tématem ekologie.
Odkaz na YT: ( https://youtube.com/@theyouthmediaproject4464?si=LqDXcwDX5k-6aTsv )

Každý den byla naše aktivita i zkrášlovat zahradu v našem Ekocentru. Například, ze starých pneumatik jsme vytvořili barevné květináče pro rostliny, které teď stojí při vstupu do zahrady. Také jsme měli jedinečnou možnost si vypěstovat vlastní ovoce, které jsme mohli po čase využívat k vaření, což byla opravdová senzace.

Navštívili jsme i organizace, které se snaží z víček od pet láhví vyrábět další použitelné produkty a též z jiných plastových produktů.

Bylo skvělé se dozvídat každý den něco nového a též přinášet do určitých aktivit i vlastní fantazii a zkušenosti.

Celý dobrovolnická činnost pro mě byla neskutečná a obohacující příležitost, naučila jsem se novým věcem, poznala další úžasná města a místa v Bulharsku, hlavně jsem si kolem sebe vytvořila skvělý okruh přátel❗️

Děkuji všem za tuto příležitost!!!

Možná se ti bude líbit