Eurobistro — Turecko

single-image

Typ: Akce 1.1 Výměna mládeže

Datum konání: 5.6. – 14.6.2009

Místo konání: Bodrum – Turecko

Pořadatel: Bilkent University Society Awareness Projects

Partneři: Turecko (group leader), Portugalsko, Estonsko, Slovinsko, Česká republika

Účastníci: Lucie Furišová, Lukáš Klučka , Kateřina Valášková, Tomáš Ondráček, Štěpán Přikryl, Zuzana Přikrylová

Report:
Moje božské Turecko, už se zase k tobě blížím!

Takhle nějak vypadala moje první myšlenka ve chvíli, kdy byl schválen další projekt. Tentokrát v ráji turistů, na břehu Středozemního moře ve městě Bodrum.

Název projektu zněl jednoznačně – Eurobistro, národnosti, které se projektu účastnili pocházeli z dalekých severských zemí (Estonci), ze slunných ostrovů (Portugalci), ale i ze zemí blízkých (Slovinci). Nepostradatelnou součásti projektu avšak byli lidé z hostitelské země (Turci).

Už v moment našeho příjezdu nám všem bylo jasné, že tento projekt bude něčím výjimečný, nenapodobitelný. A proč? Na to má každý svou odpověď, ale ta univerzální zní:

We came to Turkey the land of sun
And met with some people who love the fun
And wer just not alone
We found our second home…

Všechny aktivity směřovali k jednomu jedinému cíli – uvědomění si, v čem a jak jsou naše kultury stejné a na straně druhé v čem se liší. Hrály se scénky, diskutovalo se, zpívali se píšně, tancovalo se a v neposlední řadě se vařilo.
Projekt vyvrcholil gala večerem, na který byli pozváni velvyslanci jednotlivých zemí, působící v Turecku. Nicméně to byla hlavně příležitost pro jednotlivé skupiny, aby předvedli plody svého snažení.

Lucie Furišová

Možná se ti bude líbit