Game It Out — Polsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1:  tréninkový kurz

Termín: 31. červenec — 9. srpen 2021 

Místo konání: Kurzętnik, Polsko

Počet členů české skupiny: 4.

Přečtete si info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku 

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Účastnické poplatky (vybírá si je samotná hostitelská organizace):

 • €30/účastník (bude se strhávat z reimbursementu cest. nákladů).
 • Dále na tomto projektu je ‘libovolný’ poplatek, jehož výši si zvolí sám účastník, leč min. výše ‘libovolného’ poplatku je 100PLN. Více o těchto poplatcích přímo v info-packu.

Hostitelská organizace: Fundacja Pracownia Nauki i Przygody

Účastnící-se země: Polsko, Rumunsko, Portugalsko, ČR, Lotyšsko

Popis projektu:

Chtěl bys zjistit, jak by ses mohl stát vývojářem stolních her? Přeješ si aby byla mládež v této činnosti více angažovaná? Máš skvělý nápad na stolní hru, ale nevíš jak ho proměnit v realitu? Pak se zúčastni našeho tréninkového kurzu, kde se naučíš se vytvořit hru, která přispěje k podpoře spolupráce napříč Evropou!

Tento projekt je 8 denní tréninkový kurz zaměřený na prozkoumávání principů designování stolních her a jejich využití ve výukových aktivitách. Je zaměřený na praktické aktivity; na konci projektu bude před Tvým týmem stát dokončená stolní hra, kterou si odvezete domů. Dále se také naučíš, proč má smysl připravovat hry pro mládež a jak lze takové hry uplatnit.

Žádná hra (ani Osadníci z Katanu nebo Carcassonne) nebyla vytvořena jednotlivcem. Každý herní vývojář potřebuje pomoc, ať už ze strany hráčů, vydavatelů nebo dalších herních vývojářů. I ty se tak naučíš, proč je důležité spolupracovat s dalšími vývojáři a přijímat zpětnou vazbu.

Profil účastníka:

 • Účast v činnostech neziskové organizace zaměřené na práci s mládeží
 • Znalost základních stolních her a zájem o ně
 • Zájem o uplatnění stolních her ve vzdělávacích aktivitách a zkušenosti v této oblasti
 • Výborná znalost Aj
 • Zájem o účast na projektu a plenění povinností s ní spojených

Věkový limit pro účastníky: 18+

Účastnické poplatky (oba poplatky si vybírá přímo hostitelská organizace):

  • €30(bude strženo při proplácení cestovních nákladů). Poplatek je určen k zajištění dopravy pro naše mentory , kteří budou pomáhat účastníkům s vývojem her.
  • Libovolný účastnický poplatek ale v min. výši 100PLN, který si bude hostitelská organizace vybírat v hotovosti během projektu. Každý přispěje tolik, kolik uváží ua vhodné vzhledem k jeho možnostem a uvážení, jak velký přínos mu projekt přinesl. Tyto příspěvky budou použity na organizování disemnačních aktivit.

Možná se ti bude líbit