Get Hired — Litva

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Vilnius, Litva

Termín konání: 1.—10. březen 2024

Český tým: 6 účastníků (ve věku 18—30 let) + 1 group leader (ve věku 18+)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: Active Youth Lithuania

Popis projektu:

The challenges young people face today are indeed significant. High youth unemployment rates create a sense of uncertainty about the future. Many  young individuals find themselves in precarious job situations, characterized by temporary contracts and unstable working conditions. Discrimination,  unfortunately, continues to be a barrier for them in both finding and keeping employment.

Moreover, the lack of access to vital information and the right skills needed for the rapidly changing job market can be a real stumbling block. Young people need the tools to adapt and thrive in the world of work. It is clear that we have a collective responsibility to make things better. By taking proactive measures, we can level the playing field and ensure that quality job opportunities are accessible to all young individuals, fostering a more promising future for everyone.

Goals:

  • develop youth soft skills and improve competencies that are likely to be in high demand world,
  • improve youth’s understanding of entrepreneurship and the key skills needed to create a business,
  • foster work opportunities for youngsters in the participating countries / promote EU opportunities which can help to gain practical skills and knowledge,
  • ensure equal opportunities for all young people to develop the necessary skills and gain practical experience in order to smoothen the transition from education to the labour market,
  • inform about the rights they have as an employees.

Možná se ti bude líbit