#GetUpStandUp — Itálie

single-image

Termín konání: 3.-9. červen 2019

Místo konání: Marina Serra di Tricase, Puglia, Itálie

 Program a akce: program Europe for Citizens, Strand 1 „European Remembrance“, tréninkový kurz

Tento projekt je součástí dlouhodobého projektu #GetUpStandUp. Kick-off meeting proběhl v říjnu na Kypru a více si o něm můžete přečíst zde. Kromě kick-off meetingu také proběhla intervence (17. listopadu 2018 na pochodu v centru Brna) a veřejná debata zorganizovaná Tmelníkem v Brně (duben 2019).

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack

Účastníci: Pavol Simon, Jan Váša

 

Účastnící-se země: Cyprus, the Czech Republic, Greece, Germany, Italy

 

Hostitelská organizace: Fattoria Pugliese Diffusa

Report z projektu: 

Projekt, pořádající organizace Fattoria Pugliese Diffusa, nesl název #GetupStandup a probíhal ve dnech od 3.6. do 9.6. 2019. Tento projekt navazoval na kick-off meeting, který probíhal v říjnu na Kypru. Na tomto projektu se sešlo bezmála třicet účastníků ze zemí Česká republika, Slovensko, Německo, Itálie, Řecko a Kypr. Projekt se konal v malebné přímořské vesničce v „podpatku“ Itálie v Marině Serra poblíž městečka Tricase. Celým setkáním nás doprovázel sympatický trenér Bastian, který pochází z Francie. 

První den se nesl ve znamení příjezdu všech účastníků. I přes obtížnější podmínky, jak se dostat dopravou do samotné vesničky na samém konci Itálie jsme se večer sešli na večeři, kde jsme mohli všichni usednout za jeden stůl, a kde nám také představili své typické italské pokrmy skládající se zejména z těstovin a rajčat na všechen způsob. 

Dopoledne dalšího dne patřilo prezentacím, kde každá organizace prezentovala výsledky uskutečněných aktivit. My jako zástupci České republiky jsme zde prezentovali intervenci ze 17. listopadu 2018 – pochod v centru Brna. Tato událost ostatní účastníky velmi zajímala a to především kvůli provázanosti data tohoto pochodu s historií naší země. Tyto prezentace a veškerý dopolední a odpolední program probíhal v útulných prostorech organizace Celacanta. Kromě jednoho dnu, který byl věnován návštěvě rajčatovým plantážím, uprchlickému zařízení a místní charitě. Na této cestě jsme měli možnost poznat, vidět a především diskutovat s místními lidmi o situaci na jihu Itálie. Celý projekt se nesl především v duchu diskuze, kde se diskutovalo o lidských právech a věcmi s nimi spojenými. Během celého projektu se s námi setkalo několik zajímavých hostů například s NGO‘s Amnesty International.  

Poslední večer jsme naposledy společně zašli na pizzu, abychom tak uzavřeli celý týden a tak i projekt GetupStandup. Velké poděkování patří trenérovi Bastianovi za připravený program a také členům organizace Fattoria Pugliese Diffusa za tento projekt a samozřejmě i naší vysílající organizaci EYCB.

Jan Váša

Možná se ti bude líbit