Green Youth Leaders — Německo

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Berne, Brémy, Německo

Termín konání: 10.—19. červenec 2023

Účastníci: Eliška Kubečková, Ondřej Moučka, Nela Rodryčová, Katarína Svobodová, Monika Šilerová, Karolína Macíčková, Ondřej Loukota, Jakub Zima, Vojtěch Bystřický

Hostitelská organizace: NaturKultur e.V.

Report z projektu:

Ahoj, Guten Tag! Severní Německo, kemp, různorodí lidé a hodně deště. To byla výměna mládeže v Brémách o ochraně životního prostředí a vedení.

 
 Téměř 50 lidí, většinou do 20 let. Ó. z Německa, Španělska, Makedonie, Chorvatska a Česka. V českém týmu nás bylo 9 včetně dvou vedoucích. Všichni nadšení, poutaví a dychtiví se učit. Jedna z nejlepších delegací, kterých jsem byl součástí. Spali jsme ve stanech, dostali skvělé jídlo a poté jsme uklízeli nádobí.
 
 Nejprve byla skupina rozdělena. Lidé z různých zemí se znali ještě předtím, než přišli, a tak spolu trávili většinu volného času. Češi byli příjemnými výjimkami. Vmísili jsme se skoro se všemi, hlavně se Španěly. Byli veselí a super přátelští! Později se ale ledy prolomily, stále více lidí si povídalo a celá skupina byla víceméně jednotná.
 
 Co se týče tématu výměny, ochrany životního prostředí, měli jsme několik workshopů a aktivit s tím spojených. Během projektu byly intenzivnější a každý se naučil něco nového.
 
 Máme také několik výletů do Bernu (město, kde jsme byli nejblíže), Brém a okolí. V Bremerhavenu jsme navštívili Klimahaus, muzeum s různými světovými klimaty.
 
 Závěrem lze říci, že to byla vzrušující zkušenost s učením, čas strávený v přírodě a spousta zábavy.
 
Eliška Kubečková
 

Možná se ti bude líbit