EuroCircus: For the Unity of Young Europeans — Francie

single-image

Program a akce: program ERASMUS+: Mládež, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 2. — 12. srpen

Místo konání: Breteuil, Francie

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Věkový limit pro účastníky: 14-17 let

Věkový limit pro group leadery: 18+ 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci na pozici účastníka či group leadera, prosím důkladně si přečtete info-pack. 

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Účastnický poplatek (vybírá si ho samotná hostitelská organizace): €50/účastník (na group leadery se účastnický poplatek nevztahuje)

Pro ekonomicky znevýhodněnou mládež máme Grantový program, který má za cíl umožnit vycestovat na zahraniční projekty nabízené na tomto webu všem mladým lidem, kteří o to stojí, ale nemají dostatečné finanční prostředky na to, aby si mohli koupit jízdenku/letenku či zaplatit účastnický poplatek. Více o Grantovém programu najdete zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Francie (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Centre Socioculturel de Breteuil (Fb stránka)

Účastnící-se země:  Francie, ČR, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Lotyšsko

Popis projektu:

Cirkusová představení jsou univerzální zábavou kterou si mládež může užít bez ohledu na její věk a schopnosti. Troufneš si být cirkusovým umělcem?

Kromě cirkusových workshopů jsou také připraveny různé volnočasové aktivity pro podpoření výměny mládeže a rozvoje v řadách mládeže (návštěva Paříže, zábavního parku, Amiens atd.) V neposlední řadě budeme spolupracovat s místním centem Europe Direct s jejich pomocí ukážeme výhody aktivního občanství a ochoty diskutovat. Tyto kroky také povedou k podnícení vzájemné tolerance účastníků.


Interkulturní večery umožní účastníkům objevit kulturu a tradice různých národností. Ubytování a stravování je zajištěno na místním internátě. Cirkusové workshopy budou probíhat v cirkusovém stanu pod dohledem profesionálů.

Cíle projektu:

  • Podpořit aktivní občanství mládeže a evropské občanství
  • Rozvinout solidaritu a podpořit toleranci mezi mladými lidmi s cílem ukázat sociální soudržnost EU

Hlavní aktivity:

Hlavní aktivitou výměny mládeže jsou cirkusové workshopy. Účastníci projektu si vyberou jednu z následujících skupin aktivit, na kterou se zaměří:

  • Výškový cirkus : čínské tyče, trapéz
  • Akrobacie : mini trampolíny, pozemní akrobacie
  • Udržování rovnováhy : Jednokolá, chůze po laně, cirkusový míč, rola bolla
  • Herectví

Exkurze hrazené grantem Erasmus:

Čeká nás také řada exkurzí zaměřených na podporu výměn mládeže a poznávání národního bohatství. Společně navštívíme:

  • Paříž (muzeum Louvre, projížďka na lodi „bateau mouche“, volný čas na prozkoumání města)
  • Amiens (Městský cirkus, Dům Julese Verna)
  • Breteuil (plavecký bazén, muzeum archeologie)
  • Parc Asterix (zábavní park)

 

 

Možná se ti bude líbit