I Write, I Become: Developing Competences through Creative Writing — Portugalsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Maceira (Fornos de Algodres), Portugalsko

Termín konání: 19.—27. červenec 2022

Český tým: 4 účastníci (ve věku 18-35 let). 

Počet volných míst: 0. Deadline pro přihlašování uplynul 6. června. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Prosím důkladně si přečtěte info-pack

Prosím zamyslete se, jak zapadáte do profilu účastníků. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €360 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Portugalska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: APSCDFA (Associacao de Promoca Social, Cultural i Desportiva de Fornos del Algodres)

Popis projektu:

„A true piece of writing is a dangerous thing. It can change your life.“

The Training Course “I Write, I Become: Developing Competences Through Creative Writing” is a project aimed at presenting creative writing as a means for developing the eight key competences for lifelong learning. Specifically, the project is designed to
achieve the following objectives:

  • to improve the key competences of youth workers through non-formal learning activities based on creative writing;
  • to equip youth workers with practical knowledge and methods for developing the key competences of young people through creative writing workshops;
  • to provide space for developing new methods for improving the key competences of young people through joint work of the participating youth workers;
  • to improve the capacities of youth organizations through providing them with new youth work methods for delivering  ctivities for personal development of the young people in their communities.

Participants‘ profile:

I WRITE, I BECOME targets youth workers older than 18 (the preferred, but not strict upper age limit is 35) who

  • have the need and interest for improving their key competences
  • have the need and interest for learning new methods for improving the key competences of young people
    using creative writing
  • have the enthusiasm to transfer the knowledge gained in this project to the youth work of their organization and to other colleagues

Možná se ti bude líbit