Kinetic Youth-Move to Grow — online

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1:  tréninkový kurz

Termíny konání: (max. 3h v daný den):

  • 24. květen 
  • 28. květen
  • 31. květen
  • 4. červen
  • 5. červen

Místo konání: online

Důkladně si přečtete Info-pack a rozpis denních aktivit

Hostitelská organizace: Aspira Institute

Účastnící-se země: Rumunsko, Estonsko, Řecko, Polsko, Španělsko, Maďarsko, Rakousko, Litva, Itálie, Bulharsko 

Český tým: Tereza Veverková

Pro výsledky projektu se podívejte “Kinetic youth-move to grow” project results. Kompletní report můžete nálezt zde: Kinetic youth-move to grow report,

Účastnický report z projektu:

Uprostřed dnešní doby plné online života je pohyb nesmírně důležitý, věta, kterou často slyšíme. Jako kdyby se tyto dvě věci vzájemně vylučovaly… V training kurzu Kinetic Youth-Move to Grow se podařilo tyto dva směry spojit! A jak? Čtěte dál!

Kurz se skládal ze dvou částí, online setkání a předem připravené platformy. Na platformu jsme se mohli připojit kdykoliv během svého volného času. Čekala tam na nás tutorialová videa zaměřená na pohyb, tanec, vnímání svého těla, vyjadřování se skrze pohyby a výrazy těla. Velký důraz byl kladen na práci se skupinou, praktické rady pro přípravu tanečního workshopu, ať už jednorázového nebo dlouhodobějšího kurzu.

Na společných zoom setkáních jsme vždy hravou formou prošli a prodiskutovali, co každý z nás během týdne viděl, jak to na něj působí, která konkrétní videa ho nejvíce zaujala a jak by je mohl využít ve svém životě pro přípravu programu pro mladé lidi ve svém okolí, jak pracovat na zvyšování kinetické inteligence.

Bylo zajímavé koukat na tutorial videa a pak v návaznosti si aktivitu sama vyzkoušet… Většina jich byla určena pro malou skupinku lidí, proto se moc těším, až v létě na skautském táboře připravím worskhop zaměřený na moderní tanec a vyjadřování emocí skrze pohyb a budu moct společně s ostatními vyzkoušet i další aktivity, které jsem mohla díky kurzu zažít zatím v online podobě.

                                                                                                                                                                                         Tereza Veverková

Možná se ti bude líbit