Moya Volunteering — Španělsko

single-image

Program, akce: Evropský sbor solidarity (ESC) — dlouhodobé dobrovolnictví (5 měsíců)

Termín konání: 18. dubna — 31. ledna 2023

Místo konání: Moya, Gran Canaria, Španělsko

Účastník: Eva Harlenderová:

Hostitelská organizace: Asociación Mojo de Caña

Deník z projektu:

6. června 2023

Ahoj, jmenuji se Eva a v tomhle deníku dobrovolníka budu psát o svých zkušenostech z Kanárských ostrovů, jmenovitě z Gran Canarie. K dobrovolničení na Kanárských ostrovech jsem se dostala náhodou, k této příležitosti jsem se dostala tak, že jsem sem v únoru jela navštívit svou kamarádku, která zde již byla dobrovolníkem. Nejprve jsem sem přijela na dva týdny, ale zalíbilo se mi zde natolik, že jsem zde zůstala celý měsíc. Po návratu do České Republiky jsem se dozvěděla, že shánějí dobrovolníka na stejnou pozici jako dělala moje kamarádka, neváhala jsem a možnosti stát se dobrovolníkem jsem využila. 

 
Kanárské ostrovy mají celkem 7 ostrovů z toho 2 z nich jsou hlavními – Gran Canaria a Tenerife. Pod Gran Canarii spadají – Fuerteventura a Lanzarote a pod Tenerife zbylé tři – La Gomera, La Palma a El Hiero. Bydlím na Gran Canarii, tedy na jednom z hlavních ostrovů, v malém městečku Moya v horách vzdáleného asi 30 – 40 minut jízdy autobusem od hlavního města Las Palmas. Do hlavního města dojíždím minimálně třikrát týdně surfovat (surfování jsem si úplně zamilovala, podle mě je to jeden z nejlepších sportů co vůbec existuje), do Las Palmas jezdím také na hodiny salsy nebo za ostatními dobrovolníky, se kterými jsem se hned skamarádila, máme tu moc dobrou partu. V květnu jsme například jeli společně do Las Palmas na Gay pride.
 
Moje práce dobrovolníka spočívá v tom, že pomáhám zde v Moye ve středisku pro mládež organizovat různé akce pro mladé lidi. Například tento měsíc tu proběhlo vaření národních kanárských jídel s pozvaným místním kuchařem a coasteering na jihozápadní části ostrova v Mogánu. Má náplň práce dobrovolníka se mi moc líbí, vlastně mi to přijde jako práce snů, že se v rámci svého zaměstnání účastním takovýchto zajímavých akcí.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


14. srpen 2023:

 
V rámci celého projektu máte nárok i na dovolenou a cestovat. Já jsem tuto možnost využila a odjela jsem na dva týdny v červnu na Jamajku. Jet na Jamajku bylo mým snem už nějakých 13 let, vlastně od té doby, co jsem začala tancovat dancehall (street dance pocházející z Jamajky). A dovolená byla skvělá, plná tanečních lekcí s místními tanečníky, dancehall parties a výletů do až neuvěřitelně hezké přírody. 
 
Červenec jsem strávila na ostrově Gran Canaria, kde bydlím. Užila jsem si letní aktivity, které jsme pořádali v rámci Espacia joven, například lekci vaření. Na této lekci jsme se naučili připravit jednoduché letní recepty na piknik. Dále jsem se účastnila na jihu ostrova lekce kayaku. Pádlovali jsme kolem pobřeží a nakonec jsme i trochu snorkelovali. Nejzábavnější ale pro mě bylo, když jsem se svou spolupracovnicí/spolubydlící z Česka pořádala české dopoledne pro místní děti v Moye. Děti jsme naučili několik fakt o ČR, zahráli jsme si dětskou hru cukr káva limonáda a nakonec jsme je naučili český národní tanec – polku. 
 
 
 

Možná se ti bude líbit