Las Rozas — Španělsko

single-image

Program, akce: Evropský sbor solidarity (ESC) — dlouhodobé dobrovolnictví (čtyři měsíce)

Termín konání: 8. únor—5. červen 2024

Místo konání: Las Rozas de Madrid, Španělsko

Dobrovolník: Kateřina Š.

Prosím přečtěte si info-pack.

Hostitelská organizace: Adefis Juventud Internacional

Deník z ESC:

1. duben 2024

Ahoj všichni! Zdravím se slunného Madridu, kde už více než měsíc dobrovolničím v neziskové organizaci Adefis Joventud Internacional. Adefis je nezisková organizace, která se zaměřuje na podporu a rozvoj mládeže.

Má práce spočívá v administrativní podpoře organizace, kde se věnuji správě sociálních sítí, emailové komunikaci, dělám překlady ze španělštiny do angličtiny a pomáhám s přípravou projektů a pevně doufám, že v následujících měsících budu schopná jeden projekt napsat sama!

Minulý týden jsme organizovali výměnu mládeže na téma Green All Together, kterého se účastnili národní týmy ze Španělska, Bulharska, Makedonie a Turecka. Během projektu jsem aktivně pomáhala s organizací a průběhem projektu, a byla jsem k dispozici účastníkům, kdykoliv potřebovali pomoc. Sama jsem se několika výměn mládeže účastnila a jsem ráda, že nyní mohu tuto zkušenost prozkoumat i z druhé strany.

V organizaci dobrovolničí další dvě slečny – z Polska a Turecka. Společně bydlíme ve městě Las Rozas de Madrid, což je město asi o 100 000 obyvatel v severní části Madridu, avšak do samého centra Madridu mi to zabere pouhých 20 minut. Pracujeme zhruba 6 hodin denně, což nám dává spoustu času na poznávání Madridu a jeho okolí. Životu v hlavním městě jsem se dost bála, protože sama pocházím z malé vesnice, ale Madrid mě nepřestává překvapovat! Mimo typické turistické atrakce nabízí spoustu skrytých zákoutí, rozmanité čtvrtě a vynikající gastronomii.

Možná se ti bude líbit