Learning 2B Together — Španělsko

single-image

Termín konání: 6.-12. listopadu 2017

Místo konání: Elche, Španělsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím přečtete si info-pack 

Účastníci: Eliška Klučková

Hostitelská organizace: Fundación Salud Infantil

Účastnící se země: ČR, Řecko, Polsko, Estonsko, Bulharsko, Itálie, Rumunsko, Jordánsko, Srbsko, Španělsko

Report z projektu:  

Projekt nesoucí název Learn 2b together se konal v krásném španělském městečku příjemnou hodinku jízdy od pobřeží. Konal se od 6. do 13. listopadu 2017 a dál dohromady partičku výtečníků a výtečnic (abychom byli genderově korektní) z 13 zemí. Celkem se nás tady sešlo 21, přičemž každá ze zemí (Česká Republika, Jordánsko, Polsko, Ukrajina, Bulharsko, Maďarsko, Srbsko, Řecko, Španělsko, Itálie, Estonsko a Lotyšsko) vyslala podle svých možností 1-3 zastupující občany. Já jsem byla jedinou zástupkyní naší krásné republiky. Trochu mě to zaskočilo, ale pak sem si řekla takovou tu větu o ublížení a posílení a s radostí si užívala ten týdenní pobyt plný angličtiny a zajímavých rozhovorů. Tématem našeho projektu byla rovnost pohlaví a role jednotlivých pohlaví ve společnosti, ale především podpora těch, jež pracují s mládeží, aby při své práci zohledňovali individualitu každého jedince, jeho gender. 

Projekt se nesl ve velmi příjemném a přátelském duchu, spolupráci se všemi jsem si náramně užívala. Ale i přesto se od mých předchozích projektů v něčem lišil. Jednalo se spíš o seminář, jakýsi dialog, chcete-li. Nasmáli sme se do sytosti, to ano, ale „nehráli“ jsme si tolik jako při ostatních projektech. Hodně jsme diskutovali, uvažovali.

Po překonání zahřívacího kola, respektive dne plného seznamování se sebou navzájem a také a tématem sme se vrhli do „práce“. Řešili jsme gederovou realitu jednotlivých zemích, jak už v jednání tak po stránce lingvistické. Divadlo, které jsme hráli nevyvolávala smích, spíš ale diskuzi o tom, proč to tak je a co k danému chování aktéry vede. Sdíleli jsme dobrou praxi našich organizací a vyměňovali si kontakty.

Debatovali s místní sexuoložku jež pracuje s mladistvými. Také jsme si velmi užili přednášku specialista na gender médiích, která byla velmi podnětná a zajímavá. Odpoledne jsme trávili objevováním města, povídáním si a podobně vypadaly i naše večery. Výstupem projektu bylo pět úžasných videí, které v sobě obsahují jakési rady, jak vést mládež i přitom být genderově absolutně korektní. 

Eliška Klučková

Možná se ti bude líbit