Life Skills, Youth & Migrants — Itálie

single-image

Termín konání: 24.-30. září 2018

Místo konání: Garda Lake, Itálie

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Přečtete si info-pack a rozpis denních aktivit. Omrkněte také projektové video: https://www.youtube.com/watch?v=a0yCTN_4Yas&feature=youtu.be

Účastníci: Adéla Lindnerová, Petra Sýkorová, Marek Zimmel, Jitka Kolová, Petr Koleňák

Group leader: Veronika Kůsová

Hostitelská organizace: Mavì Association of Social Promotion

Report z projektu:  

Výměna mládeže na téma Life Skills, Youth & Migrants se konala v krásném italském městečku Riva del Garda na úpatí hor u jezera Lago di Garda ve dnech 24. – 30. září 2018. Projekt byl realizován pod záštitou organizace Mavi Association of Social Promotion a zúčastnili se ho účastníci z Itálie, Turecka, Španělska, Portugalska a České republiky. Byli jsme ubytováni po 2-3 lidech v malém hotýlku, ve kterém byly také zajištěny snídaně, obědy i večeře.

Cílem projektu bylo zejména zlepšení životních dovedností prostřednictvím alternativních nástrojů, jako je jóga a meditace a jejich propojení s integrací a migranty. Aktivity byly naplánované celkem do pěti dnů a odehrávaly se většinou u jezera Lago di Garda.

První den byl věnován prezentaci celého projektu a vzájemnému seznamování účastníků. Setkali jsme se s psycholožkou, která působí v uprchlickém táboře v Itálii, a dozvěděli jsme se tak spoustu informací z první ruky. Večer pak proběhla klasická intercultural night, které se dokonce zúčastnili i uprchlíci z Pákistánu, a tak jsme mohli ochutnat nejen tradiční pokrmy z účastnických zemí, ale také z Pákistánu. V dalších dnech jsme si vyzkoušeli jógu ve dvojicích, pokusili jsme se vcítit do role uprchlíků a zatančili jsme si „tance z celého světa“. Čtvrtý den jsme vyrazili na celodenní výlet do městečka Arca, kde nás čekaly africké tance a setkání s uprchlíky, kteří nám připravili báječné jídlo. Poslední den byl volný a každý si jej mohl naplánovat podle sebe, a tak se část české skupinky rozhodla jít na ferratu a zdolat tak jeden z panoramatických vrcholů u jezera Lago di Garda.

Téma projektu považuji za naprosto skvělé a projekt byl určitě velkým přínosem a zážitkem, na který jen tak nezapomeneme. Myslím, že česká skupinka si projekt užila naplno a našla dobré přátele.

Adéla Lindnerová

Možná se ti bude líbit